Kommunstyrelsens råd för funktionshinderfrågor

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Martin Hansson (MP)
Ordförande
2019-01-01 — 2022-12-31
Intern gruppledare
Mobil: 0739-30 66 14
E-post: martin.g.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Martin Hansson
Birgitta Thulin (M)
Ledamot
2019-01-16 — 2022-12-31
Mobil: 0709-999403
E-post: gittanthulin@gmail.com
Visa alla uppdrag för Birgitta Thulin
Eva Hasselblad (L)
Ledamot
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: eva@hblad.com
Visa alla uppdrag för Eva Hasselblad
Thomas Wihlman (C)
Ledamot
2019-01-16 — 2022-12-31
M.Sc, Ph.D, Kulturjournalist
E-post: thomas.wihlman@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Thomas Wihlman
Ewa-Marie Ås (KD)
Ledamot
2019-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 070-7429599
E-post: ewa-marie.as@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Ewa-Marie Ås
Salar Rashid (S)
Ledamot
2019-01-01 — 2022-12-31
Ledamot av kommunfullmäktige
Mobil: 0761229283
E-post: salar.rashid@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Salar Rashid
Lena Josefsson (S)
Ledamot
2019-01-16 — 2022-12-31
Mobil: 070-965 51 20
E-post: lena@framtradande.se
Visa alla uppdrag för Lena Josefsson
Robert Mjörnberg (V)
Ledamot
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: robert.mjornberg@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Robert Mjörnberg
Nils Duwähl (OPOL)
Ledamot-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
Tg-konsult
Mobil: 0739-81 99 34
E-post: nisse.duwahl@dhrs.se
Visa alla uppdrag för Nils Duwähl
Lena Huss (OPOL)
Ledamot-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: lenahuss@gmail.com
Visa alla uppdrag för Lena Huss
Håkan Jarmar (OPOL)
Ledamot-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: hakan.jarmar10@gmail.com
Visa alla uppdrag för Håkan Jarmar
Viviann Emanuelsson (OPOL)
Ledamot-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Viviann Emanuelsson
Anna Quarnström (OPOL)
Ledamot-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: anna.quarnstrom@hrfstockholm.se
Visa alla uppdrag för Anna Quarnström
Joakim Hagelin Adeby (OPOL)
Ledamot-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: joakim@stockholmsdf.se
Visa alla uppdrag för Joakim Hagelin Adeby
Jesper Strömgren (OPOL)
Ledamot-Org
2021-06-23 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Jesper Strömgren
Anna Therese Winblad (OPOL)
Ledamot-Org
2021-06-23 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Anna Therese Winblad
Amir Amirriazi (OPOL)
Ersättare-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 070-424 02 29
E-post: amirriazi@dhrs.se
Visa alla uppdrag för Amir Amirriazi
Jan Delvert (OPOL)
Ersättare-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
E-post: jan.delvert@kalejdo.se
Visa alla uppdrag för Jan Delvert
Stefan Fagerström (OPOL)
Ersättare-Org
2019-01-01 — 2022-12-31
Telefon: 070-8390767
E-post: stefan.fagerstrom@fubstockholm.se
Visa alla uppdrag för Stefan Fagerström
Kaj Nordquist (OPOL)
Ersättare-Org
2019-06-05 — 2022-12-31
ombudsman, kommunfullm
E-post: kaj.nordquist@telia.com
Visa alla uppdrag för Kaj Nordquist