Miljö- och hälsoskyddsnämnden

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2019-12-31

Gå till Miljö- och hälsoskyddsnämnden

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Katarina Luhr (MP)
Borgarråd, kommunfullm
Mobil: 076-1229640
E-post: Katarina.Luhr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Emilia Bjuggren (S)
Borgarråd
Rotel III Stadshuset, 3 tr
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-50829085
E-post: emilia.bjuggren@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Fritz Lennaárd (M)
E-post: fritz.lennaard@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Alexandra Grimfors (M)
E-post: alexandra.ostback.moderat@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Jonas Nilsson (M)
chef Public Affairs/SJ, kommunfullm
Mobil: 070-3590634
E-post: jonas.nilsson@sj.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Torbjörn Erbe (M)
IT Konsult
E-post: torbjorn.erbe@moderaterna.blog
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Christoffer Jönsson (L)
E-post: christoffer.jonsson@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Gunnar Caperius (C)
E-post: gunnar.caperius@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Lars Sundberg (S)
Pensionär
Mobil: 0702737989
E-post: sundberglars@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Emelie Stark (S)
E-post: emelie.rohan.stark@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Arvand Mirsafian (V)
E-post: arvand.mirsafian@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Alva Holm Katsoulis (V)
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Urban Emson (SD)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Nils Ingelström (M)
Mobil: 070-523 66 11
E-post: nils.ingelstrom@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Per Hagwall (M)
postiljon
Mobil: 070-453 74 48
E-post: per.hagwall@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Sten Edebäck (M)
Civilingenjör
E-post: sten_edeback@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Mattias Hallberg (M)
Krukmakargatan 38 Lgh 1002
11851
STOCKHOLM
Mobil: 0734294364
E-post: mattias@mattiashallberg.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Mats Berglund (MP)
historiker
E-post: mats.berglund.mp@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Maja Boström (C)
E-post: maja.bostrom@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Sofia Tahko (KD)
E-post: sofia.tahko@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Heidi Lampinen (S)
E-post: heidi.lampinen@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Joel Tekle-Georgis (S)
Ledamot
Mobil: 0760620759
E-post: joeltekle@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Vakant (S)

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Kristina Östman (V)
E-post: kristina.oestman@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Rikard Warlenius (V)
Mobil: 0739909900
E-post: rikard.warlenius@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Mona Wallsén (SD)
Mobil: 072-0306314
Visa alla uppdrag