Kommunstyrelsens personal- och jämställdhetsutskott

Mandatperiod: 2014-10-20 - 2018-10-14
Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2014-10-20 -- 2018-10-14
Clara Lindblom (V)
Borgarråd
Mobil: 0761-22 91 13
E-post: clara.lindblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2014-12-03 -- 2018-10-14
Cecilia Brinck (M)
redaktör, kommunfullm, borgarråd
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-11-09 -- 2018-10-14
Rana Carlstedt (S)
Sjuksköterska
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-09-06 -- 2018-10-14
Martin Hansson (MP)
Intern gruppledare
Mobil: 0739-30 66 14
E-post: martin.g.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-06-01 -- 2018-10-14
Sissela Nordling Blanco (Fi)
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-12-03 -- 2018-10-14
Dennis Wedin (M)
Politiskt sakkunnig, Moderaterna i Stockholms läns landsting
Telefon: 0722397455
E-post: dennis.wedin@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-09-09 -- 2018-10-14
Björn Ljung (L)
affärsutvecklingschef, kommunfullm
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-11-26 -- 2018-10-14
Bawer Kevir (S)
Kommunstyrelsen
E-post: bawer40@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-11-09 -- 2018-10-14
Johan Sjölander (S)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-09-06 -- 2018-10-14
Mariana Moreira Duarte (MP)
Mobil: 076 12 29 646
E-post: mariana.moreira.duarte@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-12-03 -- 2018-10-14
Markus Nordström (M)
kommunfullm
Mobil: 0737-27 26 20
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2018-10-14
Karin Ernlund (C)
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-10-29 -- 2018-10-14
Erik Slottner (KD)
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag