Stadsbyggnadsnämnden

Mandatperiod: 2017-01-01 - 2017-12-31

Gå till Stadsbyggnadsnämnden

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2017-01-01 -- 2017-12-31
Roger Mogert (S)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 964
E-post: roger.mogert@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2017-01-01 -- 2017-12-31
Joakim Larsson (M)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 077
E-post: joakim.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Hanna Jokio (S)
E-post: sdnhanna@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Johan Heinonen (S)
Account Manager
Mobil: 073-0812096
E-post: johan.heinonen.1966@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Annika Johansson Hansson (S)
E-post: tis.johansson@tele2.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Cecilia Obermüller (MP)
miljöutredare
Mobil: 070-765 20 40
E-post: cecilia.obermuller@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Martin Hansson (MP)
Seniorkonsult
Mobil: 0739-30 66 14
E-post: martin.g.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Sebastian Wiklund (V)
Telefon: 076-12 29 120
E-post: sebastian.wiklund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Kristina Lutz (M)
Mobil: 070-312 61 24
E-post: kristina.lutz@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Mikael Lind (M)
E-post: mikael.lind@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Joel Laurén (M)
Landstingsrådssekreterare
Telefon: 0707374153
E-post: joel.lauren@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Björn Ljung (L)
affärsutvecklingschef, kommunfullm
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Erik Slottner (KD)
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Jimmy Lindgren (S)
Tidningsbud
Mobil: 070-738 65 24
E-post: jln@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Berit Nyberg (S)
Grafisk formgivare
Mobil: 073-977 20 19
E-post: berit@datagrunden.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Eva Risberg (S)
E-post: evarisberg04@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-03-20 -- 2017-12-31
Elvir Kazinic (S)
E-post: elvir.kazinic@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Ewa Larsson (MP)
samhällsvetare, kommunfullm
E-post: ewa.e.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Haval Murad (MP)
Arkitekt / Byggingengör SBR
E-post: contact@havalmurad.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Maria Hannäs (V)
jourhandläggare, kommunfullm
Mobil: 076-796 62 00
E-post: maria.hannas@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Ulrica Schenström (M)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Arne Genschou (M)
Konsult
Telefon: 0708-190217
E-post: arne.genschou@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Hans Breismar (M)
E-post: hans.breismar@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Arne Fredholm (M)
Mobil: 0733 89 00 45
E-post: arne.fredholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Peter Backlund (L)
lärare
Mobil: 070-322 44 14
E-post: peter.backlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Christina Linderholm (C)
Mobil: 070-723 11 01
E-post: chlinderholm@gmail.com
Visa alla uppdrag