Gå till

Bolagsstyrelser

Stockholm Business Region AB

Mandatperiod: 2015-04-01 - 2019-03-31

Gå till Stockholm Business Region AB

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2015-04-01 -- 2019-03-31
Karin Wanngård (S)
Finansborgarråd, gruppledare, kommunfullm
Stadshuset, S-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: karin.wanngard@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2015-04-01 -- 2019-03-31
Anna König Jerlmyr (M)
borgarråd
E-post: anna.konig.jerlmyr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-01 -- 2019-03-31
Stefan Hansson (S)
Ombudsman
Mobil: 070-586 27 02
E-post: stefan.l.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-01 -- 2019-03-31
Lena Josefsson (S)
Mobil: 070-965 51 20
E-post: lena@framtradande.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-30 -- 2019-03-31
Petra Schagerholm (MP)
E-post: petra@schagerholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-06-12 -- 2019-03-31
Rolf Brattström (V)
veterinär
Mobil: 070-659 29 99
E-post: rolfallanbrattstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-01 -- 2019-03-31
Anders Hellström (M)
Mobil: 070-1472500
E-post: anders.hellstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-11-06 -- 2019-03-31
Harald Eriksson (M)
E-post: harald.eriksson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-01 -- 2019-03-31
Birgitta Rydell (L)
Telefon: 08-975907
Mobil: 070-975 90 59
E-post: birgitta@skriftstallet.se
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Ulf Andersson- Greek (S)
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Aleksandar Zuza (S)
Telefon: 08-786 81 62
Mobil: 070-583 29 83
E-post: az@ifmetall.se
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Jonas Osberg (MP)
E-post: jonas.osberg@gmail.com
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Erica Wright (MP)
Mobil: 070-943 40 80
E-post: erica@plunge.se
Visa alla uppdrag

Suppleant
2017-06-12 -- 2019-03-31
Lena Murray (V)
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Ulla Hamilton (M)
Kommunfullm
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Martin Ängeby (L)
Visa alla uppdrag

Suppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Sofia Jöngren (C)
E-post: sofia.jongren@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Suppleant
2017-03-20 -- 2019-03-31
David Bruhn (KD)
Visa alla uppdrag

Lekmannarevisor
2015-04-01 -- 2019-03-31
Michael Santesson (MP)
E-post: michael.santesson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Lekmannarevisorssuppleant
2015-04-01 -- 2019-03-31
Lars Riddervik (M)
E-post: lars.riddervik@stockholm.se
Visa alla uppdrag