Rinkeby-Kista stadsdelsnämnd

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2023-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Elvir Kazinic (S)
Ordförande
2023-01-01 — 2023-12-31
Telefon: 076 120 21 34
E-post: elvir.kazinic@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Elvir Kazinic
Ole-Jörgen Persson (M)
Vice ordförande
2023-01-01 — 2023-12-31
Politisk sekreterare
Telefon: 0738-404065
Mobil: 0738-404065
E-post: ole-jorgen.persson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag för Ole-Jörgen Persson
Kyllikki Iroegbu (S)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: kyllikki.iroegbu@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kyllikki Iroegbu
Bengt Ohlsson (S)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: bengttohlsson@gmail.com
Visa alla uppdrag för Bengt Ohlsson
Fadumo Dahir Igal (S)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Telefon: 0737760173
Visa alla uppdrag för Fadumo Dahir Igal
Ahmed Sharaf Abdi (V)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: Ahmed.sharaf.abdi@edu.stockholm.se
Visa alla uppdrag för Ahmed Sharaf Abdi
Helene Wildner (V)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Telefon: 0703808414
Visa alla uppdrag för Helene Wildner
Tomas Beer (MP)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
fritidspedagog
Telefon: +46707559591
Mobil: 070-755 95 91
E-post: tomas_beer@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Tomas Beer
Aleks Sakala (M)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
IT Projektledare
Telefon: 0705-22 43 45
E-post: aleks.sakala@gmail.com
Visa alla uppdrag för Aleks Sakala
Kerstin Thufvesson (M)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Civilekonom
E-post: kerstin.thufvesson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kerstin Thufvesson
Gabriel Kroon (SD)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Gruppledare
Stadshuset
105 35
Stockholm
Visa alla uppdrag för Gabriel Kroon
Said Abdu (L)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Civilekonom
E-post: said.abdu@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Said Abdu
Patrick Amofah (C)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Patrick Amofah
Tareq Hassan (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Tareq Hassan
Nimo Salah Abdi (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Nimo Salah Abdi
Estanislao Mboro (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Mobil: 0707766297
E-post: estanis.mboro@gmail.com
Visa alla uppdrag för Estanislao Mboro
Ellie Ala-Kojola (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Ellie Ala-Kojola
Fehmi Demirtas (V)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Fehmi Demirtas
Seinab Hilowle (V)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Seinab Hilowle
Shannet Fessehazion (MP)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Shannet Fessehazion
Elisabeth Hellström (M)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: elisabeth_hellstrom@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Elisabeth Hellström
Jean-Robert Nino (M)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: jean.robert.nino@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jean-Robert Nino
Mauritz Jokela (M)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Lantmätare
Mobil: 076-7799868
E-post: mauritz.jokela@gmail.com
Visa alla uppdrag för Mauritz Jokela
Ghazal Saberian (SD)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: ghazal.saberian@sd.se
Visa alla uppdrag för Ghazal Saberian
Emma Lindqvist (L)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: lindqvist.emma@live.se
Visa alla uppdrag för Emma Lindqvist
Kim Ekblom (C)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Mobil: 070-5871706
E-post: kim.ekblom@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Kim Ekblom