Spånga-Tensta stadsdelsnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2019-12-31

Gå till Spånga-Tensta stadsdelsnämnd

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Ole-Jörgen Persson (M)
Politisk sekreterare
Telefon: 0738-404065
Mobil: 0738-404065
E-post: ole-jorgen.persson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Rashid Mohammed (V)
Mobil: 0708614533
E-post: rashid.mohamed@yahoo.se, rashid.abdi.mohammed@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Annika Rosenberg (M)
E-post: annika@onskeprodukter.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Markku Sirviö (M)
Jur. kand.
Mobil: 076-803 52 07
E-post: sirvio.markku@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Charlotte Högström (M)
E-post: lottahogstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Åsa Nilsson Söderström (L)
Projektledare
E-post: asa.n.soderstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Sus Andersson (MP)
Mobil: 070-9530166
E-post: sus.andersson.mp@farad.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Linn Bessner (C)
E-post: linn.bessner@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Anna Jonazon (S)
Administrativ chef
E-post: anna.jonazon@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Nassir Abdullahi Ali (S)
E-post: nassir.abdullahi@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Azad Hassan (S)
Mobil: 073-5312797
E-post: azadhassan166@gmail.com, azad.hassan@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Ifrah Ibrahim Osob (V)
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Shirley Magné (SD)
E-post: shirley.magne@sd.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Markus Birgander (M)
Mobil: 073 558 37 10
E-post: markus@birgander.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Niklas Dahsltrand (M)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Jan Kjellegård (M)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Carolina Rosén (L)
Mobil: 070-678 20 02
E-post: rosen.carolina@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Mansur Jama (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Björn Rydstedt (C)
E-post: bjorn.rydstedt@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Jessica Stjernström (KD)
Ombudsman
E-post: jessica.stjernstrom@extern.stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-28 -- 2019-12-31
Mecide Gulenay (S)
Telefon: 517 73 813
E-post: mecide.gulenay@karolinska.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Celal Altun (S)
Mobil: 070-737 26 07
E-post: celal.altun@familjebostader.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Agneta Åberg (S)
E-post: agneta.aberg@extern.stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Elisabeth Persson Grip (V)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Ghazal Saberian (SD)
E-post: ghazal.saberian@sd.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-04-08 -- 2019-12-31
Vakant (Fi)