Trafiknämnden

Mandatperiod: 2022-01-01 - 2022-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Daniel Helldén (MP)
Ordförande
2022-01-01 — 2022-12-31
Borgarråd
MP-kansliet, Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: daniel.hellden@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Daniel Helldén
Rikard Warlenius (V)
Vice ordförande
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 0739909900
E-post: rikard.warlenius@gmail.com
Visa alla uppdrag för Rikard Warlenius
Ulla Hamilton (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Kommunfullm
Visa alla uppdrag för Ulla Hamilton
Jan Tigerström (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
jur kand, kommunfullm
E-post: jan.tigerstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jan Tigerström
Eva Ekmehag (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Eva Ekmehag
Åsa Nilsson Söderström (L)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Projektledare
E-post: asa.n.soderstrom@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Åsa Nilsson Söderström
Johan Fälldin (C)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: johan.falldin@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Johan Fälldin
Mikael Valier (KD)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: mikael.valier@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Mikael Valier
Jan Valeskog (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Oppositionsborgarråd
Socialdemokraternas kansli Stadshuset
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 000
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jan Valeskog
Inger Edvardsson (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: inger.edvardsson@icloud.com
Visa alla uppdrag för Inger Edvardsson
Emmelie Renlund (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: emmelie.renlund@byggnads.se
Visa alla uppdrag för Emmelie Renlund
Katja Jassey (V)
Ledamot
2022-06-13 — 2022-12-31
E-post: katjajassey@gmail.com
Visa alla uppdrag för Katja Jassey
Peter Wallmark (SD)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: peter.wallmark@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Peter Wallmark
Tomas Tetzell (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
jur.kand. och civilekonom
E-post: tomas.tetzell@gmail.com
Visa alla uppdrag för Tomas Tetzell
Bo Arkelsten (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
kommunfullm
Mobil: 070 609 09 42
E-post: bo.arkelsten@gmail.com
Visa alla uppdrag för Bo Arkelsten
Bo Lindner (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Ekonom
E-post: bo.lindner@gmail.com
Visa alla uppdrag för Bo Lindner
Dan Sonesson (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: dan.sonesson@me.com
Visa alla uppdrag för Dan Sonesson
Linnéa Sandström Lange (L)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: linneaksandstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag för Linnéa Sandström Lange
Camilla Kylenfelt (MP)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: camilla.kylenfelt@icloud.com
Visa alla uppdrag för Camilla Kylenfelt
Svante Linusson (C)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: svante.linusson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Svante Linusson
Bengt Ohlsson (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: bengttohlsson@gmail.com
Visa alla uppdrag för Bengt Ohlsson
Emil Hrafn Stensson (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: estensson@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Emil Hrafn Stensson
Joel Höglund (V)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: joel.hoglund+tn@gmail.com
Visa alla uppdrag för Joel Höglund
Vakant (V)
Ersättare
2022-06-13 — 2022-12-31
Inge Pihlström (SD)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: inge.pihlstrom@sd.se
Visa alla uppdrag för Inge Pihlström
Malin Ericson (Fi)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: malin.ericson@feministisktinitiativ.se
Visa alla uppdrag för Malin Ericson