Valberedningen

Mandatperiod: 2022-10-17 - 2026-10-14

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Anders Österberg (S)
Ordförande
2022-10-17 — 2026-10-14
E-post: anders.osterberg@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Anders Österberg
Torbjörn Erbe (M)
Vice ordförande
2022-10-17 — 2026-10-14
IT Konsult
E-post: torbjorn.erbe@moderaterna.blog
Visa alla uppdrag för Torbjörn Erbe
Catharina Piazzolla (S)
Ledamot
2022-10-17 — 2026-10-14
Mobil: 0707331129
E-post: catharina.piazzolla@socialdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Catharina Piazzolla
Rashid Mohammed (V)
Ledamot
2022-10-17 — 2026-10-14
Mobil: 0708614533
E-post: rashid.mohamed@yahoo.se
Visa alla uppdrag för Rashid Mohammed
Tina Kratz (V)
Ledamot
2022-12-19 — 2026-10-14
Konstpedagog
Telefon: 08-50729120
E-post: tina.kratz@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Tina Kratz
Barbro Norgren Forsberg (MP)
Ledamot
2022-11-28 — 2026-10-14
Visa alla uppdrag för Barbro Norgren Forsberg
Sara Svanström (L)
Ledamot
2022-10-17 — 2026-10-14
E-post: svanstrom.sara@gmail.com
Visa alla uppdrag för Sara Svanström
Kristin Jacobsson (C)
Ledamot
2022-10-17 — 2026-10-14
Politiskt sakkunnig
E-post: kristin.jacobsson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Kristin Jacobsson
Fredrik Wallén (KD)
Ledamot
2022-10-17 — 2026-10-14
Poliskommissarie
E-post: fredrik.wallen@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Fredrik Wallén
Felix Finnveden (S)
Ersättare
2022-10-17 — 2026-10-14
E-post: Felix.finnveden@kommunal.se
Visa alla uppdrag för Felix Finnveden
Ingela Edlund (S)
Ersättare
2022-10-17 — 2026-10-14
E-post: Sosseingela@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ingela Edlund
Fredrik Pettersson (S)
Ersättare
2022-11-07 — 2026-10-14
E-post: pettersson-fredrik@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Fredrik Pettersson
Robert Mjörnberg (V)
Ersättare
2022-12-19 — 2026-10-14
E-post: robert.mjornberg@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Robert Mjörnberg
Niklas Wesslander (MP)
Ersättare
2022-12-19 — 2026-10-14
E-post: niklas.wesslander@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Niklas Wesslander
Hanna Werner (M)
Ersättare
2022-10-17 — 2026-10-14
E-post: hanna.werner@live.se
Visa alla uppdrag för Hanna Werner
Rasmus Jonlund (L)
Ersättare
2022-10-17 — 2026-10-14
kommunikationschef
E-post: rasmus.jonlund@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Rasmus Jonlund
Svante Linusson (C)
Ersättare
2022-10-17 — 2026-10-14
Professor
E-post: svante.linusson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Svante Linusson
Kerstin Rossipal (KD)
Ersättare
2022-12-19 — 2026-10-14
ekonom
E-post: kerstin.rossipal@gmail.com
Visa alla uppdrag för Kerstin Rossipal