Stadsbyggnadsnämndens byggnadsdelegerade

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2023-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Emilia Wikström Melin (S)
Ordförande
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: emiliawm@gmail.com
Visa alla uppdrag för Emilia Wikström Melin
Mikael Blomstrand (C)
Vice ordförande
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: mikael.blomstrand@centerstudenter.se
Visa alla uppdrag för Mikael Blomstrand
Per Strängberg (S)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: per.strangberg@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Per Strängberg
Joel Stade (S)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
Politices magister
E-post: malj@umich.edu
Visa alla uppdrag för Joel Stade
Katrin Nyström (S)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: katnys@gmail.com
Visa alla uppdrag för Katrin Nyström
Maria Mustonen (V)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
Mobil: 070 312 23 39
E-post: maria.2.mustonen@regionstockholm.se
Visa alla uppdrag för Maria Mustonen
Sara Stenudd (V)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
Gruppledare
Telefon: 0761229118
E-post: sara.stenudd@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Sara Stenudd
Cecilia Obermüller (MP)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
miljöinspektör
E-post: cecilia.obermuller@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Cecilia Obermüller
Johan Nilsson (M)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
fil.mag.
E-post: johan.nilsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Johan Nilsson
Annika Elmlund (M)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
Telefon: 070-7392131
Mobil: 070-7392131
E-post: annika.elmlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Annika Elmlund
Christer H Sjöblom (M)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
f.d. kriminalkommissarie
E-post: christer.sjoblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Christer H Sjöblom
Julian Kroon (SD)
Ledamot
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: julian.kroon@sd.se
Visa alla uppdrag för Julian Kroon
Björn Ljung (L)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
affärsutvecklingschef, kommunfullm
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag för Björn Ljung
Jan Valeskog (S)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Borgarråd
Socialdemokraternas kansli Stadshuset
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 000
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jan Valeskog
Maria-Elsa Salvo (S)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Heltidsarvoderad
E-post: maria-elsa.salvo@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Maria-Elsa Salvo
Ulrika Palm (S)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Statstjänsteperson
E-post: Ulrikapalm13@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ulrika Palm
Robert Fischer (S)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: robert.fischer@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Robert Fischer
Aidin Zandian (V)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: aidin.zandian@gmail.com
Visa alla uppdrag för Aidin Zandian
Jonas Santesson (V)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Mobil: 070-758 95 60
E-post: jonas.santesson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jonas Santesson
Oscar Gullberg (MP)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Arkitekt
E-post: og@gullbergform.se
Visa alla uppdrag för Oscar Gullberg
Kristina Lutz (M)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Mobil: 070 312 61 24
E-post: kristina.lutz@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kristina Lutz
Henrik Virro (M)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Henrik Virro
Mats Johnsson (SD)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Fil.Dr.
E-post: mats.johnsson56@sd.se
Visa alla uppdrag för Mats Johnsson
Elisabeth Kornfeld (L)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
Jurist
E-post: elisabeth.kornfeld@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Elisabeth Kornfeld
Karin Ernlund (C)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Karin Ernlund
Mikael Valier (KD)
Ersättare
2023-01-26 — 2023-12-31
E-post: valier@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Mikael Valier