Kommunstyrelsens ytterstads- och demokratiutskott

Mandatperiod: 2015-03-30 - 2018-10-14
Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2015-04-29 -- 2018-10-14
Ann-Margarethe Livh (V)
Borgarråd, kommunfullm
Telefon: 508 29 000
E-post: ann-margarethe.livh@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2015-04-29 -- 2018-10-14
Johanna Sjö (M)
jur kand, kommunfullm
Mobil: 070-866 71 66
E-post: johanna.sjo@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-29 -- 2018-10-14
Karin Gustafsson (S)
stud
Finansroteln Stadshuset
105 35
Stockholm
E-post: karin.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-29 -- 2018-10-14
Stefan Hansson (S)
Ombudsman
Mobil: 070-586 27 02
E-post: stefan.l.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-29 -- 2018-10-14
Erik Malm (MP)
Mobil: 076-12 29 645
E-post: erik.malm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-29 -- 2018-10-14
Dennis Wedin (M)
Generalsekreterare, Moderata Ungdomsförbundet
Telefon: 0722397455
E-post: dennis.wedin@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-04-29 -- 2018-10-14
Lotta Edholm (L)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: lotta.edholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-29 -- 2018-10-14
Rana Carlstedt (S)
Sjuksköterska
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-29 -- 2018-10-14
Sara Pettigrew (MP)
Gruppledare
Telefon: 08-508 29 646
Mobil: 076 122 96 46
E-post: sara.pettigrew@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-29 -- 2018-10-14
Clara Lindblom (V)
Borgarråd
Mobil: 0761-22 91 13
E-post: clara.lindblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-06-01 -- 2018-10-14
Sissela Nordling Blanco (Fi)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-09-09 -- 2018-10-14
Björn Ljung (L)
affärsutvecklingschef, kommunfullm
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2018-10-14
Karin Ernlund (C)
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-29 -- 2018-10-14
Erik Slottner (KD)
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag