Socialnämnden

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2023-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Alexander Ojanne (S)
Ordförande
2023-01-01 — 2023-12-31
Borgarråd
E-post: alexander.ojanne@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Alexander Ojanne
Jan Jönsson (L)
Vice ordförande
2023-01-01 — 2023-12-31
Oppositionsborgarråd
E-post: jan.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jan Jönsson
Carolina Sinisalo (S)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Carolina Sinisalo
Jakob Brandt (S)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: brandt.jakob@gmail.com
Visa alla uppdrag för Jakob Brandt
Annika Ödebrink (S)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Ombudsman
E-post: annika.odebrink@bahnhof.se
Visa alla uppdrag för Annika Ödebrink
Rashid Mohammed (V)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Mobil: 0708614533
E-post: rashid.abdi.mohammed@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Rashid Mohammed
Hanna Egeltoft (V)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Ledamot
E-post: hanna.egeltoft@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Hanna Egeltoft
Magnus Runsten (MP)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Mobil: 070-8914601
E-post: magnus.runsten@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Magnus Runsten
Andrea Hedin (M)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Oppositionsborgarråd
E-post: andrea.hedin@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Andrea Hedin
Annika Elmlund (M)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Telefon: 070-7392131
Mobil: 070-7392131
E-post: annika.elmlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Annika Elmlund
Yvonne Fernell-Ingelström (M)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
socionom, kommunfullm, ersättare
Mobil: 0725-666 897
E-post: yvonne.ingelstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag för Yvonne Fernell-Ingelström
Gabriel Kroon (SD)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Gruppledare
Stadshuset
105 35
Stockholm
Visa alla uppdrag för Gabriel Kroon
Kristin Jacobsson (C)
Ledamot
2023-01-01 — 2023-12-31
Politiskt sakkunnig
E-post: kristin.jacobsson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Kristin Jacobsson
Tobias Gerdås (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Tobias Gerdås
Eva Fagerhem (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
socionom
Mobil: 076-320 12 36
E-post: eva.fagerhem@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Eva Fagerhem
Sebastian Wiklund (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Telefon: 076-12 29 120
E-post: sebastian.wiklund@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Sebastian Wiklund
Gun Risberg (S)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: gun.risberg@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Gun Risberg
Jackie Nylander (V)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
snickare
Telefon: 070-353 86 35
Mobil: 070-353 86 35
E-post: jackienylander68@gmail.com
Visa alla uppdrag för Jackie Nylander
My Järphed (V)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för My Järphed
Felix König (MP)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Fil. mag.
E-post: felix.konig@gmail.com
Visa alla uppdrag för Felix König
Oscar Andrén (M)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Visa alla uppdrag för Oscar Andrén
Kim Nilsson (M)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: kim.nilsson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag för Kim Nilsson
Emelie Wassermann (SD)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: emelie.wassermann@sd.se
Visa alla uppdrag för Emelie Wassermann
Anne-Lie Elfvén (L)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: anne-lie.elfven@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Anne-Lie Elfvén
Henrik Falk (C)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
E-post: henrik.falk@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Henrik Falk
Michaela Hollis (KD)
Ersättare
2023-01-01 — 2023-12-31
Kanslichef
Visa alla uppdrag för Michaela Hollis