Skarpnäcks stadsdelsnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2019-12-31

Gå till Skarpnäcks stadsdelsnämnd

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Ewa Larsson (MP)
samhällsvetare, kommunfullm
Telefon: 08 508 150 20
E-post: ewa.e.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Tina Kratz (V)
Konstpedagog
E-post: kristina.kratz@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Billy Östh (M)
politisk sekreterare, kommunfullm
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Johan Brege (M)
Mobil: 073-677 23 97
E-post: jbrege@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Henrik Appelqvist (M)
Mobil: 073-415 26 73
E-post: henrik.appelqvist@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Adam Danieli (M)
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Jessica Sjönell (L)
E-post: jessica.sjonell@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Alfred Askeljung (C)
E-post: alfredaskeljung@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Monica Lövström (S)
Mobil: 0706612334
E-post: monica_lovstrom@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Pontus Olsson (S)
E-post: pontus.olsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Yasmin Eriksson (S)
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Hanna Egeltoft (V)
Ersättare
E-post: hanna.egeltoft@bredband.net
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Mads Lundgaard (SD)
Mobil: 070-648 77 46
E-post: madslundgaard@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
David Callgren (M)
E-post: david.callgren@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Oscar Andrén (M)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-09-02 -- 2019-12-31
Nova-Jeanette Linderoth (M)
Telefon: 0735600275
Mobil: 0735600275
E-post: novanilsson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Sabine Pettersson (L)
E-post: sabine.pettersson@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Michael Erik Svensson (MP)
E-post: msvenssonmp@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Gunnar Caperius (C)
E-post: gunnar.caperius@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Frida Bramstedt (KD)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Mohammad Sayadi (S)
E-post: qishmatt@yahoo.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Maria von Bredow (S)
E-post: maria.von.bredow@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Curre Hansson (S)
Mobil: 0768-265053
E-post: tis.hansson@tele2.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Daniel Söderberg Talebi (V)
E-post: daniel.soderberg.talebi@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-09-02 -- 2019-12-31
Elisabeth Richter Hagert (V)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Helena Karlsson (SD)
Visa alla uppdrag