Skarpnäcks stadsdelsnämnd

Mandatperiod: 2022-01-01 - 2022-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Ewa Larsson (MP)
Ordförande
2022-01-01 — 2022-12-31
samhällsvetare, kommunfullm
Telefon: 08 508 150 20
E-post: ewa.e.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Ewa Larsson
Johan Brege (M)
Vice ordförande
2022-11-07 — 2022-12-31
Mobil: 073-677 23 97
E-post: jbrege@outlook.com
Visa alla uppdrag för Johan Brege
Monica Lövström (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 0706612334
E-post: monica.lovstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Monica Lövström
Pontus Olsson (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: pontus.olsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Pontus Olsson
Maria von Bredow (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: maria.von.bredow@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Maria von Bredow
Hanna Egeltoft (V)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Ledamot
E-post: hanna.egeltoft@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Hanna Egeltoft
Tina Kratz (V)
Ledamot
2022-11-07 — 2022-12-31
Konstpedagog
E-post: kristina.kratz@edu.stockholm.se
Visa alla uppdrag för Tina Kratz
Billy Östh (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
politisk sekreterare, kommunfullm
Visa alla uppdrag för Billy Östh
Henrik Appelqvist (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 073-415 26 73
E-post: henrik.appelqvist@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Henrik Appelqvist
David Callgren (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: david.callgren@gmail.com
Visa alla uppdrag för David Callgren
Sergej Salnikov (SD)
Ledamot
2022-06-13 — 2022-12-31
E-post: Sergej.Salnikov@sd.se
Visa alla uppdrag för Sergej Salnikov
André Nilsson (L)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Ekonom
E-post: andre.nilsson@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för André Nilsson
Henrietta Ludwig (C)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Henrietta Ludwig
Curre Hansson (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 0768-265053
E-post: tis.hansson@gmail.com
Visa alla uppdrag för Curre Hansson
Frida Sundqvist (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: frida.sundqvist@gmail.com
Visa alla uppdrag för Frida Sundqvist
Lukas Romson (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Lukas Romson
Daniel Söderberg Talebi (V)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: daniel.soderberg.talebi@gmail.com
Visa alla uppdrag för Daniel Söderberg Talebi
Elisabeth Richter Hagert (V)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: elisabeth.hagert@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Elisabeth Richter Hagert
Domino Kai (MP)
Ersättare
2022-11-07 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Domino Kai
Oscar Andrén (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Oscar Andrén
Ludvig Tornberg (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Ludvig Tornberg
Ann-Sofie Söderberg (M)
Ersättare
2022-02-21 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Ann-Sofie Söderberg
Anders Storm (SD)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 0761721693
E-post: anders.storm@sd.se
Visa alla uppdrag för Anders Storm
Joel Furvik (L)
Ersättare
2022-02-21 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Joel Furvik
Therese Hedin (C)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: therese.hedin80@gmail.com
Visa alla uppdrag för Therese Hedin
David Sikström (KD)
Ersättare
2022-10-03 — 2022-12-31
E-post: david.sikstrom@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för David Sikström