Rinkeby-Kista stadsdelsnämnd

Mandatperiod: 2022-01-01 - 2022-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Ole-Jörgen Persson (M)
Ordförande
2022-01-01 — 2022-12-31
Politisk sekreterare
Telefon: 0738-404065
Mobil: 0738-404065
E-post: ole-jorgen.persson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag för Ole-Jörgen Persson
Elvir Kazinic (S)
Vice ordförande
2022-01-01 — 2022-12-31
Telefon: 076 120 21 34
E-post: elvir.kazinic@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Elvir Kazinic
Aleks Sakala (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
IT Projektledare
Telefon: 0705-22 43 45
E-post: aleks.sakala@gmail.com
Visa alla uppdrag för Aleks Sakala
Kerstin Thufvesson (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Civilekonom
E-post: kerstin.thufvesson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kerstin Thufvesson
Elisabeth Hellström (M)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: elisabeth_hellstrom@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Elisabeth Hellström
Johan Bergelin (L)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: johan.bergelin@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Johan Bergelin
Tomas Beer (MP)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
fritidspedagog
Telefon: +46707559591
Mobil: 070-755 95 91
E-post: tomas_beer@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Tomas Beer
Patrick Amofah (C)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Patrick Amofah
Kerstin Aggefors (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
projektledare
Mobil: 070-797 61 21
E-post: kerstin.aggefors@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kerstin Aggefors
Kyllikki Iroegbu (S)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: kyllikki.iroegbu@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kyllikki Iroegbu
Veronica Stiernborg (V)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Gruppledare (V)
Telefon: 070-7237072
E-post: veronica.stiernborg@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Veronica Stiernborg
Ahmed Sharaf Abdi (V)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: Ahmed.sharaf@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Ahmed Sharaf Abdi
Jerker Söderlind (SD)
Ledamot
2022-01-01 — 2022-12-31
Arkitekt SAR/MSA
E-post: jerker.soderlind@sd.se
Visa alla uppdrag för Jerker Söderlind
Mats Rydelius (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 070-226 30 78
E-post: rydelius@yahoo.se
Visa alla uppdrag för Mats Rydelius
Mauritz Jokela (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Lantmätare
Mobil: 076-7799868
E-post: mauritz.jokela@gmail.com
Visa alla uppdrag för Mauritz Jokela
Jean-Robert Nino (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: jean.robert.nino@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jean-Robert Nino
Leo Sutic (M)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
E-post: leo@sutic.nu
Visa alla uppdrag för Leo Sutic
Carl Sträng (L)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Carl Sträng
Lisa Carlbom (MP)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Samhällvägledare
Mobil: 070 731 73 48
E-post: lisa.carlbom@gmail.com
Visa alla uppdrag för Lisa Carlbom
Kim Ekblom (C)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 070-5871706
E-post: kim.ekblom@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Kim Ekblom
Estanislao Mboro (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Mobil: 0707766297
E-post: estanislao.mboro.mba.ayingono@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Estanislao Mboro
Tara Rasul Aziz (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Tara Rasul Aziz
Tareq Hassan (S)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Tareq Hassan
Helene Wildner (V)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Helene Wildner
Hashim Mohamed Jama (V)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Hashim Mohamed Jama
Carl Henric Bramelid (SD)
Ersättare
2022-01-01 — 2022-12-31
Visa alla uppdrag för Carl Henric Bramelid