Stadsdelsnämnden Hägersten-Liljeholmen

Mandatperiod: 2016-01-01 - 2016-12-31

Gå till Stadsdelsnämnden Hägersten-Liljeholmen

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2016-01-01 -- 2016-12-31
Jessica Jormtun (MP)
Telefon: 076-129 01 68
E-post: jessica.jormtun@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2016-01-01 -- 2016-12-31
Abit Dundar (L)
socionom
Mobil: 076-129 07 14
E-post: abit.dundar@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Eva Fagerhem (S)
socionom
Telefon: 08-508 20 114
Mobil: 076-122 01 14
E-post: eva.fagerhem@stockholm.se, eva@fagerhem.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Larsolof Blixt (S)
Mobil: 076-113 71 60
E-post: larsolof.blixt@telia.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-04-25 -- 2016-12-31
Eleonore Eriksson (S)
E-post: eleonore.eriksson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-04-25 -- 2016-12-31
Malte Sigemalm (S)
ombudsman, kommunfullm
Telefon: 08-785 34 50
Mobil: 070-885 10 36
E-post: malte.sigemalm@stockholm.hsb.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Johan Faxér (MP)
Mobil: 070-669 14 13
E-post: johan.faxer@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Carita Stenbacka Tenezakis (V)
Mobil: 073-986 29 50
E-post: carita.stenbacka@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Lars Svärd (M)
jur kand, kommunfullm
Mobil: 070-724 27 15
E-post: lars.svard@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Anette Hellström (M)
E-post: anette-hellstrom@telia.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Tomas Tetzell (M)
jur.kand. och civilekonom
Mobil: 0708-29 25 71
E-post: tomas.tetzell@swedishbankers.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Tita Bergquist (M)
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-01-01 -- 2016-12-31
Amanda Valentin (L)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Bror Eriksson (S)
E-post: eriksson.bror-a@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-03-21 -- 2016-12-31
Mathias Walldén (S)
E-post: mathias.wallden@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-04-25 -- 2016-12-31
Ulrika Lorentzi (S)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-06-13 -- 2016-12-31
Emma Sabanac (S)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Parasto Rosencrantz (MP)
Jurist
E-post: parasto.rosencrantz@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-06-13 -- 2016-12-31
Vakant (MP)

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Jonas Santesson (V)
Mobil: 070-758 95 60
E-post: jonas_santesson@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Susanne Sjöblom (M)
E-post: susanne.sjoblom@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Mikael Nilsson (M)
E-post: mikael.nilsson@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-05-16 -- 2016-12-31
Anna Maria Sundmark (M)
E-post: miasundmark@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Herje Larsson (L)
E-post: herje.larson@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Hans Tjernström (C)
Mobil: 0767-81 86 96
E-post: hans.tjernstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-01-01 -- 2016-12-31
Pierre Frennesson (KD)
Mobil: 070-962 02 39
E-post: pierre.frennesson@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag