Utbildningsnämnden

Mandatperiod: 2021-01-01 - 2021-12-31

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Isabel Smedberg-Palmqvist (L)
Ordförande
2021-01-01 — 2021-12-31
jurist, kommunfullm
E-post: isabel.smedberg.palmqvist@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Isabel Smedberg-Palmqvist
Kadir Kasirga (S)
Vice ordförande
2021-01-01 — 2021-12-31
Kriminalvårdare
Mobil: 076-1290095
E-post: Kadir.kasirga@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kadir Kasirga
Sophia Granswed Baat (M)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
Egenföretagare
Mobil: 070-73 70 275
E-post: sophia.granswed@gmail.com
Visa alla uppdrag för Sophia Granswed Baat
Filip Solsjö (M)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: filip.solsjo@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Filip Solsjö
Carl Nordblom (M)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: carl.nordblom@moderaterna.se
Visa alla uppdrag för Carl Nordblom
Richard Åkesson (MP)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: richard.akesson@mp.se
Visa alla uppdrag för Richard Åkesson
Claes Nyberg (C)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: claes.nyberg@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Claes Nyberg
Nike Örbrink (KD)
Ledamot
2021-03-22 — 2021-12-31
E-post: nike@kdu.se
Visa alla uppdrag för Nike Örbrink
Karin Lekberg (S)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
Mobil: 070 480 27 34
E-post: karin@lekberg.se
Visa alla uppdrag för Karin Lekberg
Nassir Abdullahi Ali (S)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: nassir.abdullahi@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Nassir Abdullahi Ali
Tina Kratz (V)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
Konstpedagog
E-post: kristina.kratz@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Tina Kratz
Cecilia Herrström (V)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
Visa alla uppdrag för Cecilia Herrström
Martin Westmont (SD)
Ledamot
2021-01-01 — 2021-12-31
Vice gruppledare
E-post: martin.westmont@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Martin Westmont
Anita Lundin (M)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
skolchef
Mobil: 0730-48 92 42
Visa alla uppdrag för Anita Lundin
Alicja Lindell (M)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Enhetschef
Mobil: 0708-22 82 97
E-post: alicja.lindell@gmail.com
Visa alla uppdrag för Alicja Lindell
Yvonne Sawert (M)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: yvonne@sawert.se
Visa alla uppdrag för Yvonne Sawert
Henrik Virro (M)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Visa alla uppdrag för Henrik Virro
Emil Rapp (L)
Ersättare
2021-05-31 — 2021-12-31
E-post: emilemail4@gmail.com
Visa alla uppdrag för Emil Rapp
Isabella Iman Al khafaji (MP)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Visa alla uppdrag för Isabella Iman Al khafaji
Michaela Zankl (C)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Regionchef Folkuniversitetet
E-post: michaela.zankl@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Michaela Zankl
Lara Badinson (S)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Ersättare Utbildningsnämnden
E-post: larabadinson98@gmail.com
Visa alla uppdrag för Lara Badinson
Stefan Johansson (S)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Telefon: 0709685671
E-post: stefan.l.johansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Stefan Johansson
Eva Risberg (S)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
E-post: evarisberg04@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Eva Risberg
Ahmed Sharaf Abdi (V)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Mobil: 0722062701
E-post: Ahmed.sharaf@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Ahmed Sharaf Abdi
Maria Ljuslin (V)
Ersättare
2021-01-01 — 2021-12-31
Mobil: 0703769216
E-post: maria.ljuslin@gmail.com
Visa alla uppdrag för Maria Ljuslin
Vakant (SD)
Ersättare
2021-06-14 — 2021-12-31