Utbildningsnämnden

Mandatperiod: 2018-01-01 - 2018-12-31

Gå till Utbildningsnämnden

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2018-01-01 -- 2018-12-31
Olle Burell (S)
borgarråd
S-kansliet Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-508 29 243
E-post: olle.burell@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2018-01-01 -- 2018-12-31
Lotta Edholm (L)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: lotta.edholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Eva Köhler (S)
Handläggare
E-post: eva.kohler.s@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Nassir Abdullahi Ali (S)
E-post: nassir.abdullahi@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Minette Kannerberg (S)
E-post: minette.kannerberg@stockholm.ssu.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Ingegerd Akselsson Le Douaron (MP)
kommunfullm
E-post: ingegerd.akselsson.le.d@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Richard Åkesson (MP)
E-post: richard@rascb.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-29 -- 2018-12-31
Tina Kratz (V)
Konstpedagog
E-post: kristina.kratz@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Cecilia Brinck (M)
redaktör, kommunfullm, borgarråd
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Markus Nordström (M)
kommunfullm
Mobil: 0737-27 26 20
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Sara Jendi Linder (M)
Mobil: 0708-46 20 62
E-post: sara.jendi.linder@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Jennyfer Redin (M)
Mobil: 073-621 20 02
E-post: jennyfer.redin@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-01-01 -- 2018-12-31
Jan Jönsson (L)
Rektor
Mobil: 070-590 70 70
E-post: jan.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Ove Andersson (S)
E-post: oandersson@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Rose-Marie Nylander (S)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Tobias Porserud (S)
VD
E-post: tobias@porserud.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Tomas Beer (MP)
fritidspedagog
Mobil: 070-755 95 91
E-post: tomas_beer@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Lisa Carlbom (MP)
Mobil: 070 731 73 48
E-post: lisa.carlbom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Edith Ringmar af Forselles (V)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Maria Jansson (Fi)
E-post: maria.jansson@feministisktinitiativ.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Johan Nilsson (M)
fil.mag.
Telefon: 070-864 10 00
E-post: johan.nilsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Pär Wilhelmsson (M)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Markus Sjöqvist (M)
E-post: m.sjoqvist@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Sigrid Rydell Johnson (L)
E-post: sigrid.rydell@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
John Kåberg (C)
E-post: john.kaberg@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-01-01 -- 2018-12-31
Christian Carlsson (KD)
Mobil: 0768-93 71 55
E-post: christian.carlsson@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag