Södermalms stadsdelsnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2019-12-31

Gå till Södermalms stadsdelsnämnd

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Christoffer Järkeborn (M)
Kommunfullm
Mobil: 072-2422819
E-post: christoffer.jarkeborn@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2019-01-01 -- 2019-12-31
Anders Göransson (S)
Mobil: 076 - 844 87 88
E-post: anders_goransson@telia.com, aa74788@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Filip Solsjö (M)
E-post: filip.solsjo@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Harald Eriksson (M)
E-post: harald.eriksson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Anders Karlsson (M)
Mobil: 070-9862720
E-post: anders.karlsson@moderaterna.se, anders.erik.karlsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Anne-Lie Elfvén (L)
E-post: anne-lie.elfven@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Anna-Klara Müntzing (MP)
Mobil: 073-998 55 27
E-post: anna-klara.muntzing@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Lars Rottem Krangnes (C)
Senior rådgivare
E-post: lars.rottem.krangnes@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Britten Lagerkvist Tranströmer (S)
Mobil: 076-2082236
E-post: britten.lagerkvist.transtromer@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Magnus Nilsson (S)
Mobil: 0708-99 66 88
E-post: ac20908@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Birgitta Sevefjord (V)
Mobil: 0706343332
E-post: birgitta.sevefjord@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Charlotte Lilja Pittuco (V)
E-post: charlotte.lilja.pittuco@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2019-01-01 -- 2019-12-31
Christina Wallmark (SD)
Politisk sekreterare
E-post: christina.wallmark@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Eva Runvald (M)
E-post: eva.runvald@stockholm.se, evarunvald@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Hugo Laigar (M)
E-post: hugo.laigar@stockholm.se, hugo.laigar@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Britt Haselwanter (M)
Mobil: 073-576 72 44
E-post: britt.haselwanter@stockholm.se, britt.haselwanter@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Anton Johansson (L)
E-post: anton.johansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Fredrik Elisson (MP)
E-post: fredrik.elisson@stockholm.se, fredrik.elisson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Ashna Ibrahim (C)
E-post: ashna.ibrahim@stockholm.se, ashna.ibrahim@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Frida Bondesson (KD)
Mobil: 0730922275
E-post: bondessonf@gmail.com, frida.bondesson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Lena Dahlström (S)
Fotograf
E-post: lena.dahlstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Cassandra Solback (S)
E-post: cassandra.solback@stockholm.se, love_te_quiero@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Elis Wibacke (V)
E-post: elis.wibacke@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Maurits Otterloo (V)
E-post: maurits.otterloo@stockhollm.se, maurits.otterloo@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Ulf Wester (SD)
ULF WESTER
E-post: ulf.wester@sd.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2019-01-01 -- 2019-12-31
Djuna Jangmyr (Fi)
Visa alla uppdrag