Socialnämnden

Mandatperiod: 2017-01-01 - 2017-12-31

Gå till Socialnämnden

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2017-01-01 -- 2017-12-31
Åsa Lindhagen (MP)
Borgarråd, kommunfullm
Miljöpartiets kansli Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: asa.lindhagen@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Vice ordförande
2017-01-01 -- 2017-12-31
Andrea Ström (M)
E-post: andrea.strom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Rana Carlstedt (S)
Sjuksköterska
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Mia Sundelin (S)
Mobil: 073-251 80 79
E-post: mia.s@hbts.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-10-02 -- 2017-12-31
Claes Elmgren (S)
E-post: claes.elmgren@telia.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Dan Guillou (MP)
Mobil: 0702-77 72 98
E-post: emil.guillou@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Alexandra Mattsson Åkerström (V)
E-post: alexandra.mattsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Anna Rantala Bonnier (Fi)
socionom
E-post: anna.bonnier@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Johan Brege (M)
Mobil: 073-677 23 97
E-post: jbrege@spray.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Christina Elffors Sjödin (M)
rektor, kommunfullm
Mobil: 070-454 76 26
E-post: christina.elffors-sjodin@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Ole-Jörgen Persson (M)
Politisk sekreterare
Telefon: 0738-404065
Mobil: 0738-404065
E-post: ole-jorgen.persson@moderaterna.se, olejorgen.persson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Frida Johansson Metso (L)
kommunfullm
E-post: fridametso@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2017-01-01 -- 2017-12-31
Isabel Smedberg Palmqvist (L)
jurist, kommunfullm
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Claes Muschkin (S)
E-post: claes.muschkin@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Amne Ali (S)
E-post: amne_ali@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Lotten Hammar (S)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Emil Adén (S)
E-post: emil.aden@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Ylva Wahlström Ödmann (MP)
teolog
Mobil: 070-865 29 06
E-post: ylva.wahlstrom.odmann@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Stephan Gullberg (MP)
diakon
E-post: stephan.gullberg@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Jackie Nylander (V)
snickare
Telefon: 070-353 86 35
Mobil: 070-353 86 35
E-post: jackienylander@bredband.net
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Eva Solberg (M)
utbildningskonsult
Telefon: 072-2290076
E-post: eva.solberg@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Börje Häggman (M)
E-post: borje.haggman@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Birgitta Thulin (M)
Mobil: 0709-999403
E-post: gittanthulin@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Inga-Lill Persson (L)
Mobil: 073-985 00 96
E-post: inga-lill.persson@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-10-02 -- 2017-12-31
Claes Nyberg (C)
E-post: claes.nyberg@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2017-12-31
Sofia Modigh (KD)
Telefon: Verksamhetschef SKOOPI
Mobil: 0766276760
E-post: sofia.modigh@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag