Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2018-10-15 - 2022-10-14
Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Olle Andretzky (M)
domare, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
E-post: olle.andretzky@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Bo Arkelsten (M)
kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Mobil: 070 609 09 42
E-post: bo.arkelsten@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2010-11-16
Anton Abele (M)

Ledamot
2010-10-15 -- 2010-11-16
Kristina Alvendal (M)

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Helena Bonnier (M)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: helena.bonnier@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Cecilia Brinck (M)
Kommunfullmäktiges ordförande
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 49
Stadshuset, Ragnar Östbergs Plan 1
105 35
Stockholm
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Rahma Dirie (M)
kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort

Ledamot
2010-10-15 -- 2013-09-02
Ariane Bucquet Pousette (M)
sälj- och marknadsansvarig, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2012-09-18
Sebastian Carlsson (M)
kommunfullm

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Christina Elffors Sjödin (M)
rektor, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 070-454 76 26
E-post: christina.elfforssjodin@moderaterna.se, sjotuna1@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Yvonne Fernell-Ingelström (M)
socionom, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 10
Mobil: 0725-666 897
E-post: yvonne.ingelstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Tina Ghasemi (M)
kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 070-4474645
E-post: ghasemi.tina@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Elias Granqvist (M)
jur.kand., fastighetsjurist
Valkrets: Yttre Västerort
Mobil: 070-730 52 73
E-post: elias.granqvist@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Berthold Gustavsson (M)
kriminalinspektör, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 070-583 49 30
E-post: berthold.gustavsson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Per Hallberg (M)
kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 08-686 18 14
E-post: phallberg@telia.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ulla Hamilton (M)
Kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 11
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Lotta Juul Martin-Löf (M)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Christoffer Järkeborn (M)
Kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 13
Mobil: 072-2422819
E-post: christoffer.jarkeborn@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2013-04-04
Birgitta Holm (M)
distriktssköterska, kommunfullm

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Regina Kevius (M)
Civilingenjör
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Arba Kokalari (M)
kommunfullmäktige
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: arba.kokalari@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Tünde Kovach (M)
Kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Joakim Larsson (M)
borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 5
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 077
E-post: joakim.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Marie Ljungberg Schött (M)
företagare, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Annette Lundquist Larsson (M)
Ordf kyrkogårdsnämnden
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 073-682 80 42
E-post: annette.lundquistlarsson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jonas Nilsson (M)
Chef Public Affairs
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-3590634
E-post: jonas.nilsson@sj.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Sten Nordin (M)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Markus Nordström (M)
kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 0737-27 26 20
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Johanna Sjö (M)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-09-01
Daniel Somos (M)
kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Lars Svärd (M)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 32
Telefon: 0730-70 10 30
E-post: lars.svard@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jan Tigerström (M)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: jan.tigerstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Datevig Tjärnberg (M)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Daniel Valiollahi (M)
kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Dennis Wedin (M)
Borgarråd, kommunfullmäktige
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 4
Telefon: 08-508 29 130
E-post: dennis.wedin@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Christer G Wennerholm (M)
landstingsråd, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Billy Östh (M)
politisk sekreterare, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2011-03-29
Björn Begner (M)

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Gulan Avci (L)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: gulan.avci@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Karl Bern (L)
dipl företagsekonom, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Lotta Edholm (L)
skolborgarråd, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 17
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: lotta.edholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Frida Johansson Metso (L)
kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Helen Jäderlund Eckardt (L)
företagskonsult, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Björn Ljung (L)
affärsutvecklingschef, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 16
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Madeleine Sjöstedt (L)
Kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: madeleine.sjostedt@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Isabel Smedberg Palmqvist (L)
jurist, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 40
E-post: isabel.smedberg-palmqvist@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ann-Katrin Åslund (L)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 50
E-post: annkatrin.aslund@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ingegerd Akselsson Le Douaron (MP)
kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: ingegerd.akselsson.le.d@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Åke Askensten (MP)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jakop Dalunde (MP)
kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2012-07-03
Emilia Hagberg (MP)
kommunfullm

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Awad Hersi (MP)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Åsa Lindhagen (MP)
kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 46

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ewa Larsson (MP)
samhällsvetare, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort, Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort
Telefon: 08 508 150 20
E-post: ewa.e.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Katarina Luhr (MP)
Borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 47
Mobil: 076-1229640
E-post: Katarina.Luhr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Stefan Nilsson (MP)
gruppledare, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Per Olsson (MP)
kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Sara Pettigrew (MP)
Valkrets: Östra Söderort
E-post: gronasara@yahoo.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Yvonne Ruwaida (MP)
kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Elina Åberg (MP)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2012-09-18
Anders Wallner (MP)
kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2011-12-13
Per Bolund (MP)
borgarråd, kommunfullm

Ledamot
2010-10-15 -- 2011-03-08
Zaida Catalán (MP)

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Per Ankersjö (C)
Kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jonas Naddebo (C)
kommunfullmkommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 19
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2013-06-18
Helen Törnqvist (C)
lärare
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ewa Samuelsson (KD)
gruppledare, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: ewasamuelsson04@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Elisabeth Brandt Ygeman (S)
ombudsman, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: elisabeth.brandt-ygeman@lo.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Abdo Goriya (S)
lärare, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Abebe Hailu (S)
konduktör, kommunfullmäktige
Valkrets: Yttre Västerort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Karin Hanqvist (S)
barnskötare
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 076-102 91 50
E-post: karin.hanqvist@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Stefan Hansson (S)
Biträdande Finansborgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 52
Stadshuset/Finansroteln
10535
Stockholm
Telefon: 08-50829000
E-post: stefan.l.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Monika Lindh (S)
socionom, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Emma Lindqvist (S)
personlig assistent, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Mikael Magnusson (S)
kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Hassan Said Mahamed (S)
kock, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Roger Mogert (S)
borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Kaj Nordquist (S)
ombudsman, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Salar Rashid (S)
Ledamot av kommunfullmäktige
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 51
Mobil: 0761229283
E-post: salar.rashid@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-06-10
Tomas Rudin (S)
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Mirja Räihä (S)
undersköterska, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 26
Mobil: 073-5553074
E-post: mirja.raiha@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Leif Rönngren (S)
kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Bengt Sandberg (S)
ombudsman, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
Telefon: 08-440 72 00
Mobil: 070-511 15 99
E-post: bengt.sandberg@fastighets.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Malte Sigemalm (S)
miljöchef
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 070-885 10 36
E-post: malte.sigemalm@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Tara Twana (S)
Strategisk rådgivare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jan Valeskog (S)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 22
Stadshuset/Finansroteln
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 000
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jari Visshed (S)
Ombudsman, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Karin Wanngård (S)
Gruppledare, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 21
Stadshuset, S-kansliet
105 35
STOCKHOLM
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Maria Östberg Svanelind (S)
internationell sekreterare, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2011-04-19
Carin Jämtin (S)

Ledamot
2010-10-15 -- 2012-12-04
Måns Almqvist (V)
kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ann Mari Engel (V)
fil dr
Valkrets: Östra Söderort, Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 070-727 74 20
E-post: annmari.engel@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Stellan Hamrin (V)
ekolog, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Maria Hannäs (V)
jourhandläggare
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 076-796 62 00
E-post: maria.hannas@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ann-Margarethe Livh (V)
Borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 508 29 000
E-post: ann-margarethe.livh@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Mehdi Oguzsoy (V)
sjuksköterska, kommunfullm
Valkrets: Östra Söderort
Telefon: 08-517 724 34
Mobil: 0768-82 13 34
E-post: mehdi.oguzsoy@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2010-10-15 -- 2014-10-14
Karin Rågsjö (V)
informationsansvarig, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ledamot
2010-10-15 -- 2011-10-17
Claudia Jiménez Guala (V)
kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Marie Agmén (M)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 0709-52 51 42
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Roland Bjurström (M)
Valkrets: Östra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Bengt Carlsson (M)
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ersättare
2010-10-15 -- 2013-01-08
Anders Blom Hartung (M)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ersättare
2010-10-15 -- 2013-04-16
Johan Brege (M)
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 073-677 23 97
E-post: jbrege@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Per Hagwall (M)
postiljon
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 070-453 74 48
E-post: per.hagwall@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-12-04
Anna Cederschiöld (M)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: anna.cederschiold.stuart@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Petra Holda (M)
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-01-07
Ulrica Jonasson (M)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-09-18
Lise-Lotte Fylking (M)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-07
Peter Jönsson (M)
Civilekonom
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: peter.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Naémi Karlsson (M)
chefssekreterare
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 010-121 85 12
Mobil: 070-371 53 40
E-post: Naemi.karlsson1953@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-01-07
Petter Krönmark (M)
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-06-30
Lollo Lindahl (M)
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Mohamoud M. Enow (M)
Valkrets: Östra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ole-Jörgen Persson (M)
Politisk sekreterare
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 0738-404065
Mobil: 0738-404065
E-post: ole-jorgen.persson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Christer H Sjöblom (M)
f.d. kriminalkommissarie
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 070-551 55 80
E-post: christer.sjoblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Eva Solberg (M)
utbildningskonsult
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: eva.solberg@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2010-11-16
Hanna Broberg (M)
kanslichef, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: hanna.broberg@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2010-11-16
Johan Sjölin (M)
kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Abit Dundar (L)
socionom
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 076-129 07 14
E-post: abit.dundar@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Daniel Forslund (L)
Statsvetare
Valkrets: Östra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Ulrika Francke (L)
VD
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-01-07
Mark Klamberg (L)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Patrik Silverudd (L)
Public affairschef
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-614 42 29
E-post: patrik.silverudd@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Burhan Yildiz (L)
samordnare
Valkrets: Yttre Västerort
Mobil: 076-628 19 22
E-post: burhan.yildiz@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-05-22
Mats Berglund (MP)
historiker
Valkrets: Östra Söderort
E-post: mats.berglund.mp@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-09-18
Eivor Karlsson (MP)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 070-433 67 62
E-post: eivor.karlsson@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Mats Lindqvist (MP)
miljösamordnare
Valkrets: Östra Söderort, Bromma-Kungsholmen
Mobil: 0768-84 42 15
E-post: matseplindqvist@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-07-03
Christopher Ödmann (MP)
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Mariana Moreira Duarte (MP)
Intern gruppledare
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 076 12 29 646
E-post: mariana.moreira.duarte@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-01-03
Rebecca Adami (MP)

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-12-13
Jonas Eklund (MP)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-03-08
Christian Valtersson (MP)
kommunfullm

Ersättare
2010-10-15 -- 2013-06-18
Stina Bengtsson (C)
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Christer Mellstrand (C)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Erik Slottner (KD)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-12-04
Erika Svanström (KD)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Lars Arell (S)
Kansliråd
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Emilia Bjuggren (S)
Borgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Rotel III Stadshuset, 3 tr
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-50829085
E-post: emilia.bjuggren@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Karin Gustafsson (S)
stud
Valkrets: Östra Söderort
Karin Gustafsson Socialdemokraternas kansli Stadshuset Ragnar Östbergs plan 1
-105 35
- Stockholm
E-post: karin.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Jan-Olof Gustavsson (S)
ombudsman
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Berit Kruse (S)
Valkrets: Yttre Västerort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-04-01
Mattias Mirhagen (S)
Valkrets: Södermalm-Enskede

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Maria Nygård (S)
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-10-30
Gunnar Sandell (S)
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 070 589 10 80
E-post: gunnarsandell47@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Bengt Roxne (S)
handläggare
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 08-791 41 00
Mobil: 070-582 49 63
E-post: bengt@roxne.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-06-10
Åsa Wester (S)
Valkrets: Östra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2014-10-14
Annika Ödebrink (S)
Ombudsman
Valkrets: Västra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-04-19
Rana Nasrindotter (S)
Sjuksköterska
Valkrets: Östra Söderort
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-10-17
Teres Lindberg (S)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-12-04
Inger Stark (V)
Valkrets: Östra Söderort

Ersättare
2010-10-15 -- 2012-03-06
Mattias Ericson (V)
lärare

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-01-11
Rosa Lundmark (V)
borgarrådssekreterare
Telefon: 08-508 29 160
Mobil: 076-122 91 60
E-post: rosa.lundmark@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-11-01
Jackie Nylander (V)
snickare
Valkrets: Västra Söderort
Telefon: 070-353 86 35
Mobil: 070-353 86 35
E-post: jackienylander@bredband.net
Visa alla uppdrag

Ersättare
2010-10-15 -- 2011-03-08
Fredrik Samuelsson (V)