Kommunstyrelsen

Mandatperiod: 2014-10-20 - 2018-10-14

Gå till Kommunstyrelsen

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2014-10-20 -- 2018-10-14
Karin Wanngård (S)
Finansborgarråd, gruppledare, kommunfullm
Stadshuset, S-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: karin.wanngard@stockholm.se
Visa alla uppdrag

1:e vice ordförande
2014-10-20 -- 2018-10-14
Anna König Jerlmyr (M)
borgarråd
E-post: anna.konig.jerlmyr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

2:e vice ordförande
2014-10-20 -- 2018-10-14
Daniel Helldén (MP)
Borgarråd
MP-kansliet, Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: daniel.hellden@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Jan Valeskog (S)
Biträdande Finansborgarråd
Stadshuset/Finansroteln
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 259
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Bawer Kevir (S)
Kommunstyrelsen
E-post: bawer40@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2016-11-07 -- 2018-10-14
Karin Gustafsson (S)
stud
Finansroteln Stadshuset
105 35
Stockholm
E-post: karin.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-03-09 -- 2018-10-14
Katarina Luhr (MP)
Borgarråd, kommunfullm
Mobil: 076-1229640
E-post: Katarina.Luhr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Clara Lindblom (V)
Borgarråd
Mobil: 0761-22 91 13
E-post: clara.lindblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Joakim Larsson (M)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 077
E-post: joakim.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Cecilia Brinck (M)
redaktör, kommunfullm, borgarråd
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Dennis Wedin (M)
Generalsekreterare, Moderata Ungdomsförbundet
Telefon: 0722397455
E-post: dennis.wedin@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2015-10-19 -- 2018-10-14
Johanna Sjö (M)
jur kand, kommunfullm
Mobil: 070-866 71 66
E-post: johanna.sjo@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2014-10-20 -- 2018-10-14
Lotta Edholm (L)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: lotta.edholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-10-20 -- 2018-10-14
Rana Carlstedt (S)
Sjuksköterska
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-10-20 -- 2018-10-14
Stefan Hansson (S)
Ombudsman
Mobil: 070-586 27 02
E-post: stefan.l.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-11-07 -- 2018-10-14
Johan Sjölander (S)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-03-09 -- 2018-10-14
Erik Malm (MP)
Mobil: 076-12 29 645
E-post: erik.malm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-06-12 -- 2018-10-14
Vakant (MP)

Ersättare
2014-10-20 -- 2018-10-14
Ann-Margarethe Livh (V)
Borgarråd, kommunfullm
Telefon: 508 29 000
E-post: ann-margarethe.livh@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2016-04-25 -- 2018-10-14
Sissela Nordling Blanco (Fi)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-10-20 -- 2018-10-14
Markus Nordström (M)
kommunfullm
Mobil: 0737-27 26 20
E-post: markus.nordstrom@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-10-20 -- 2018-10-14
Jonas Nilsson (M)
chef Public Affairs/SJ, kommunfullm
Mobil: 070-3590634
E-post: jonas.nilsson@sj.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-10-19 -- 2018-10-14
Lars Jilmstad (M)
Mobil: 070 345 64 36
E-post: lars.jilmstad@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-09-07 -- 2018-10-14
Björn Ljung (L)
affärsutvecklingschef, kommunfullm
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2017-01-01 -- 2018-10-14
Karin Ernlund (C)
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2014-10-20 -- 2018-10-14
Erik Slottner (KD)
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag