Kommunförbundet Stockholms Län, KSL

Mandatperiod: 2015-01-01 - 2018-12-31

Gå till Kommunförbundet Stockholms Län, KSL

Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Amne Ali (S)
E-post: amne_ali@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Emilia Bjuggren (S)
Borgarråd
E-post: emilia.bjuggren@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Olle Burell (S)
borgarråd
S-kansliet Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-508 29 243
E-post: olle.burell@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Claes Elmgren (S)
E-post: claes.elmgren@telia.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Karin Gustafsson (S)
stud
Finansroteln Stadshuset
105 35
Stockholm
E-post: karin.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Anders Göransson (S)
Mobil: 0768-44 87 88
E-post: aa74788@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Stefan Hansson (S)
Ombudsman
Mobil: 070-586 27 02
E-post: stefan.l.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Kadir Kasirga (S)
Kriminalvårdare
Mobil: 076-1290095
E-post: Kadir.kasirga@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Bawer Kevir (S)
Kommunstyrelsen
E-post: bawer40@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Gabriella Lavecchia (S)
E-post: gabriella.e.lavecchia@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Roger Mogert (S)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 964
E-post: roger.mogert@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mervi Mäkinen Andersson (S)
Mobil: 070-7228155
E-post: mervi_andersson@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-10-19 -- 2018-12-31
Jenny Schöldin (S)
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Jan Valeskog (S)
Biträdande Finansborgarråd
Stadshuset/Finansroteln
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 259
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Karin Wanngård (S)
Finansborgarråd, gruppledare, kommunfullm
Stadshuset, S-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: karin.wanngard@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Maria Östberg Svanelind (S)
internationell sekreterare, kommunfullm
Telefon: 070-555 10 03
E-post: mariaostbergsvanelind@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Yvonne Andersson (MP)
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Christoffer Berg (MP)
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Maria Bergström (MP)
Mobil: 070-6380712
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-03-09 -- 2018-12-31
Hengameh Ehsani (MP)
E-post: hengameh.e@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Zayera Khan (MP)
E-post: zayera.khan@mp.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Ylva Larsson M (MP)
Mobil: 070-657 66 44
E-post: ylva@loggia.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
David Paz (MP)
Mobil: 070-361 83 77
E-post: david.paz@comhem.se, mpp1416@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-05-25 -- 2018-12-31
Ercan Sahin (MP)
Lekmannarevisor
Telefon: 08-50824554
Mobil: 070-4565441
E-post: ercan.sahin@stockholm.se, erbu@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Derya Uzel (MP)
Mobil: 073-683 35 70
E-post: d_uzel@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2017-03-20 -- 2018-12-31
Vakant (MP)

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Leo Ahmed (V)
Mobil: 076-272 14 39
E-post: leo.ahmed@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Torun Boucher (V)
Telefon: 08-508 29 121
Mobil: 076-1229121
E-post: torun.boucher@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Lorena Delgado (V)
Mobil: 0700-90 19 05
E-post: lorena.delgado@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Clara Lindblom (V)
Borgarråd
Mobil: 0761-22 91 13
E-post: clara.lindblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Ann-Margarethe Livh (V)
Borgarråd, kommunfullm
Telefon: 508 29 000
E-post: ann-margarethe.livh@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Sebastian Wiklund (V)
Telefon: 076-12 29 120
E-post: sebastian.wiklund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Sissela Nordling Blanco (Fi)
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Anna König Jerlmyr (M)
borgarråd
E-post: anna.konig.jerlmyr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Joakim Larsson (M)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 077
E-post: joakim.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Cecilia Brinck (M)
redaktör, kommunfullm, borgarråd
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Dennis Wedin (M)
Generalsekreterare, Moderata Ungdomsförbundet
Telefon: 0722397455
E-post: dennis.wedin@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Johanna Sjö (M)
jur kand, kommunfullm
Mobil: 070-866 71 66
E-post: johanna.sjo@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Markus Nordström (M)
kommunfullm
Mobil: 0737-27 26 20
E-post: markus.nordstrom@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Jonas Nilsson (M)
chef Public Affairs/SJ, kommunfullm
Mobil: 070-3590634
E-post: jonas.nilsson@sj.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Ulla Hamilton (M)
Kommunfullm
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Joel Laurén (M)
Landstingsrådssekreterare
Telefon: 0707374153
E-post: joel.lauren@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Margareta Björk (M)
fil kand, kommunfullm:s 1e vice ordf
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: margareta.bjork@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Bo Sundin (M)
ingenjör
Mobil: 070-778 49 70
E-post: bo.sundin@one.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Johan Brege (M)
Mobil: 073-677 23 97
E-post: jbrege@spray.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Sophia Granswed (M)
Mobil: 070-824 40 04
E-post: sophia.granswed@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Sara Jendi Linder (M)
Mobil: 0708-46 20 62
E-post: sara.jendi.linder@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Christoffer Järkeborn (M)
Kommunfullm
Mobil: 0709-95 15 67
E-post: christoffer.jarkeborn@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Andrea Ström (M)
E-post: andrea.strom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-09-07 -- 2018-12-31
Kristina Lutz (M)
Mobil: 070-312 61 24
E-post: kristina.lutz@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Gulan Avci (L)
kommunfullm
E-post: gulan.avci@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Lotta Edholm (L)
borgarråd, kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: lotta.edholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Jan Jönsson (L)
Rektor
Mobil: 070-590 70 70
E-post: jan.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Patrik Silverudd (L)
planeringschef
Mobil: 070-61 44 229
E-post: patrik.silverudd@folkpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Ann-Katrin Åslund (L)
E-post: annkatrin.aslund@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-10-19 -- 2018-12-31
Anne-Lie Elfvén (L)
E-post: anne-lie.elfven@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Karin Ernlund (C)
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Jonas Naddebo (C)
kommunfullmkommunfullm
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Erik Slottner (KD)
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Maria Danielsson (SD)
Telefon: 070-776 4184
E-post: maria.danielsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Margareta Haglund (SD)
E-post: maggihaglund@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ombud
2015-01-01 -- 2018-12-31
Lotta Nordfeldt (SD)
Mobil: 073-984 18 02
E-post: lotta.nordfeldt@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-10-19 -- 2018-12-31
Nassir Abdullahi Ali (S)
E-post: nassir.abdullahi@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Rana Carlstedt (S)
Sjuksköterska
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Eva-Louise Erlandsson Slorach (S)
banktjänsteman, kommunfullm:s ordf
Stadshuset
105 35
Stockholm
Telefon: 08-508 29 264
Mobil: 076-12 29 264
E-post: evalouise.erlandsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Abdo Goriya (S)
lärare, kommunfullm
Telefon: 076-12 29 268
E-post: abdo.goriya@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Eva Köhler (S)
Handläggare
E-post: eva.kohler.s@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Jimmy Lindgren (S)
Tidningsbud
Mobil: 070-738 65 24
E-post: jln@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mårten Löfberg (S)
Mobil: 070-585 69 17
E-post: martenlofberg@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Magnus Nilsson (S)
Mobil: 0708-99 66 88
E-post: magnus@nilssonproduktion.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mia Päärni (S)
Mobil: 073-648 34 21
E-post: mia.paarni@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Salar Rashid (S)
Ledamot av kommunfullmäktige
Mobil: 0761229283
E-post: salar.rashid@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Ellinor Rindevall (S)
E-post: ellinorrindevall@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mirja Räihä (S)
undersköterska, kommunfullm
Mobil: 073-5553074
E-post: mirja.raiha@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Suleiman Said (S)
E-post: s.said.soc@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Maria-Elsa Salvo (S)
E-post: melsa.salvo@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Margareta Stavling (S)
PA-konsult
Mobil: 076-803 20 99
E-post: margareta.stavling@telia.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mathias Tofvesson (S)
Tjänsteman
Mobil: 0733793967
E-post: M_tofvesson@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-03-09 -- 2018-12-31
Halit Azizoglu (MP)
Kommunfullmäktige
Mobil: 070-7319020
E-post: halitazizoglu@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-05-25 -- 2018-12-31
Clarence Bohlin (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-03-09 -- 2018-12-31
Christian Cordéus (MP)
Lärare
E-post: christian.cordeus.mp@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-20 -- 2018-12-31
Helene Glant (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-03-09 -- 2018-12-31
Anders Källhed (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-03-09 -- 2018-12-31
Ann-Sofi Matthiesen (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-20 -- 2018-12-31
Barbro Norgren Forsberg (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-20 -- 2018-12-31
Tiemon Okojevoh (MP)
E-post: tiemon.oko@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-03-09 -- 2018-12-31
Michael Santesson (MP)
E-post: michael.santesson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-04-20 -- 2018-12-31
Holger von Fircks (MP)
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Freddy Grip (V)
Mobil: 073-590 48 68
E-post: freddy.grip@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Juliana Gristelli (V)
Ersättare
Mobil: 070 039 27 89
E-post: juliana.gristelli@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Tina Kratz (V)
Konstpedagog
E-post: tina.kratz@tele2.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Alexandra Mattsson Åkerström (V)
E-post: alexandra.mattsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mehdi Oguzsoy (V)
sjuksköterska, kommunfullm
Telefon: 08-517 724 34
Mobil: 0768-82 13 34
E-post: mehdi.oguzsoy@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Rikard Warlenius (V)
Mobil: 0739909900
E-post: rikard.warlenius@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-12-14 -- 2018-12-31
Malin Ericson (Fi)
E-post: malin.ericson@feministisktinitiativ.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Berthold Gustavsson (M)
kriminalinspektör, kommunfullm
Mobil: 070-583 49 30
E-post: berthold.gustavsson@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Lars Jilmstad (M)
Mobil: 070 345 64 36
E-post: lars.jilmstad@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Mikael Lind (M)
E-post: mikael.lind@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Eva Solberg (M)
utbildningskonsult
Telefon: 072-2290076
E-post: eva.solberg@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Bo Arkelsten (M)
kommunfullm
Mobil: 070 609 09 42
E-post: bo.arkelsten@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Henrik Sjölander (M)
Mobil: 070-643 33 07
E-post: henrik.k.sjolander@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Christina Elffors Sjödin (M)
rektor, kommunfullm
Mobil: 070-454 76 26
E-post: christina.elffors-sjodin@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Lars Svärd (M)
jur kand, kommunfullm
Mobil: 070-724 27 15
E-post: lars.svard@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Jennyfer Redin (M)
Mobil: 073-621 20 02
E-post: jennyfer.redin@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Peter Jönsson (M)
Civilekonom
E-post: peter.jonsson@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Yvonne Fernell-Ingelström (M)
socionom, kommunfullm
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Johan Nilsson (M)
fil.mag.
Telefon: 070-864 10 00
E-post: johan.nilsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Monika Jenks (M)
E-post: monika.jenks@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Alexandra Östback (M)
E-post: alexandra.ostback@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Ole-Jörgen Persson (M)
Politisk sekreterare
Telefon: 08-786 40 01
Mobil: 072-512 39 36
E-post: olejorgen.persson@moderat.se, ole-jorgen.persson@riksdagen.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Harald Eriksson (M)
E-post: harald.eriksson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-09-07 -- 2018-12-31
Börje Häggman (M)
E-post: borje.haggman@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Abit Dundar (L)
socionom
Mobil: 076-129 07 14
E-post: abit.dundar@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Joar Forssell (L)
E-post: joar.forssell@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Hanna Gerdes (L)
E-post: hanna.gerdes@folkpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Rasmus Jonlund (L)
Journalist/politisk sekreterare
E-post: rasmus.jonlund@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Isabel Smedberg Palmqvist (L)
jurist, kommunfullm
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-11-02 -- 2018-12-31
Peter Backlund (L)
lärare
Mobil: 070-322 44 14
E-post: peter.backlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Per Ankersjö (C)
Kommunfullm
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 450
E-post: per.ankersjo@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Stina Bengtsson (C)
E-post: stina.bengtsson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Sofia Modigh (KD)
Telefon: Verksamhetschef SKOOPI
Mobil: 0766276760
E-post: sofia.modigh@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-09-07 -- 2018-12-31
Per Ossmer (SD)
Mobil: 070-4678282
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Rickard Wall (SD)
Ek Dr
Mobil: 0706602792
E-post: vi.socialkonservativa@comhem.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2015-01-01 -- 2018-12-31
Martin Westmont (SD)
E-post: martin.westmont@sverigedemokraterna.se
Visa alla uppdrag