Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-15 - 2026-10-14

(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)
Olle Burell (S)
Ordförande
2022-10-17 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
S-kansliet Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-508 29 243
E-post: olle.burell@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Olle Burell
Cecilia Brinck (M)
1:e vice ordförande
2022-10-17 — 2026-10-14
Kommunfullmäktiges ordförande
Valkrets: Östra Söderort
Stadshuset, Ragnar Östbergs Plan 1
105 35
Stockholm
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Cecilia Brinck
Sara Stenudd (V)
2:e vice ordförande
2022-10-17 — 2026-10-14
Gruppledare
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 0761229118
E-post: sara.stenudd@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Sara Stenudd
Nassir Abdullahi Ali (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: nasabdu@esh.se
Visa alla uppdrag för Nassir Abdullahi Ali
Norma Aranda de Gutiérrez (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Mobil: 070-766 18 01
E-post: norma_aranda@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Norma Aranda de Gutiérrez
Stian Armstad (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 070-3736986
E-post: stian.raneke@gmail.com
Visa alla uppdrag för Stian Armstad
Emilia Bjuggren (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Borgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-50829085
E-post: emilia.bjuggren@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Emilia Bjuggren
Alma Carlsson (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: alma.carlsson@icloud.com
Visa alla uppdrag för Alma Carlsson
Ewa Carlsson Hallberg (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: ewa.carlsson.h@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ewa Carlsson Hallberg
Ingela Edlund (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Telefon: 087914218
E-post: Sosseingela@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ingela Edlund
Felix Finnveden (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: Felix.finnveden@kommunal.se
Visa alla uppdrag för Felix Finnveden
Karin Gustafsson (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
stud
Valkrets: Östra Söderort
Karin Gustafsson Socialdemokraternas kansli Stadshuset Ragnar Östbergs plan 1
-105 35
- Stockholm
E-post: karin.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Karin Gustafsson
Esme Güler (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Folkrörelsenutvecklare
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: esme_guler@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Esme Güler
Johan Heinonen (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Key Account Manager
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 073-0812096
E-post: johan.heinonen@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Johan Heinonen
Elvir Kazinic (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 076 120 21 34
E-post: elvir.kazinic@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Elvir Kazinic
Andreas Lind (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Visa alla uppdrag för Andreas Lind
Ulrika Lorentzi (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Telefon: 08-7962568
Visa alla uppdrag för Ulrika Lorentzi
Alexander Ojanne (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Borgarråd
Valkrets: Östra Söderort
E-post: alexander.ojanne@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Alexander Ojanne
Catharina Piazzolla (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 0707331129
E-post: catharina.piazzolla@socialdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Catharina Piazzolla
Sona Rashid (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: sona.rashid@gmail.com
Visa alla uppdrag för Sona Rashid
Emmelie Renlund (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: emmelie.renlund@byggnads.se
Visa alla uppdrag för Emmelie Renlund
Eva Risberg (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Bibliotekarie
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: evarisberg04@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Eva Risberg
Maria-Elsa Salvo (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Heltidsarvoderad
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: maria-elsa.salvo@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Maria-Elsa Salvo
Ulla Sjöberg (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: ulla.sjobergh@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Ulla Sjöberg
Margareta Stavling (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
PA-konsult
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 076-803 20 99
E-post: margareta.stavling@telia.com
Visa alla uppdrag för Margareta Stavling
Jan Valeskog (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Borgarråd
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Socialdemokraternas kansli Stadshuset
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 000
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jan Valeskog
Ulf Walther (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 0761214985
E-post: ulf.walther@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Ulf Walther
Daniel Agustin Vencu Velasquez Castro (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
E-post: daniel.vencu.velasquez.castro@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Daniel Agustin Vencu Velasquez Castro
Arvid Vikman (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 070-9945512
E-post: arvid.vikman@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Arvid Vikman
Anders Österberg (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: anders.a.osterberg@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Anders Österberg
Gustav Österman (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: gustav.osterman94@gmail.com
Visa alla uppdrag för Gustav Österman
Karin Wanngård (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Finansborgarråd
Valkrets: Södermalm-Enskede
Stadshuset, S-kansliet
105 35
STOCKHOLM
Visa alla uppdrag för Karin Wanngård
Anders Göransson (S)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 076 - 844 87 88
E-post: anders_goransson@telia.com
Visa alla uppdrag för Anders Göransson
Shamso Ali Hassan (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Visa alla uppdrag för Shamso Ali Hassan
Torun Boucher (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: torun.boucher@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Torun Boucher
Jens Holm (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Sociolog
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: jensholm13@gmail.com
Visa alla uppdrag för Jens Holm
Hassan Jama (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Telefon: Förhandlare
E-post: hassan.jama@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Hassan Jama
Tobias Johansson (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Livsmedelsinspektör och kommunalpolitiker
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: tobias.johansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Tobias Johansson
Tina Kratz (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Konstpedagog
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: kristina.kratz@edu.stockholm.se
Visa alla uppdrag för Tina Kratz
Özlem Körhan (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Gruppchef LSS boendestöd
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: ozlem.korhan@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Özlem Körhan
Clara Lindblom (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Borgarråd
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 0761-22 91 13
E-post: clara.lindblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Clara Lindblom
Maria Ljuslin (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 0703769216
E-post: maria.ljuslin@gmail.com
Visa alla uppdrag för Maria Ljuslin
Alexandra Mattsson (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Borgarråd
Valkrets: Östra Söderort
E-post: alexandra.mattsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Alexandra Mattsson
Robert Mjörnberg (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: robert.mjornberg@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Robert Mjörnberg
Rashid Mohammed (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Mobil: 0708614533
E-post: rashid.mohamed@yahoo.se
Visa alla uppdrag för Rashid Mohammed
Maria Mustonen (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 070 312 23 39
E-post: maria.2.mustonen@regionstockholm.se
Visa alla uppdrag för Maria Mustonen
Ahmed Sharaf Abdi (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: Ahmed.sharaf.abdi@edu.stockholm.se
Visa alla uppdrag för Ahmed Sharaf Abdi
Marcus Svanfeldt Obligado (V)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Kommunfullmäktigeledamot
Valkrets: Östra Söderort
E-post: marcus.obligado@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Marcus Svanfeldt Obligado
Gabrielle Gjerswold (MP)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-370 22 32
E-post: gabrielle.gjerswold@mp.se
Visa alla uppdrag för Gabrielle Gjerswold
Martin Hansson (MP)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Intern gruppledare
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 0739-30 66 14
E-post: martin.g.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Martin Hansson
Mansur Jama (MP)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Visa alla uppdrag för Mansur Jama
Clara Lidberg (MP)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: clarasofiahansdotter@gmail.com
Visa alla uppdrag för Clara Lidberg
Cecilia Obermüller (MP)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
miljöutredare
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Telefon: 070-765 20 40
E-post: cecilia.obermuller@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Cecilia Obermüller
Lars Strömgren (MP)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
trafikborgarråd
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: lars.stromgren@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Lars Strömgren
Anna Cederschiöld (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: anna.cederschiold.stuart@gmail.com
Visa alla uppdrag för Anna Cederschiöld
Annika Elmlund (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Telefon: 070-7392131
Mobil: 070-7392131
E-post: annika.elmlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Annika Elmlund
Annika Friberg (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: annika.friberg@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Annika Friberg
Tom Hedrup (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Egen Företagare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Telefon: 08-599 94 715
Mobil: 073-256 41 32
E-post: tom@hedrup.com
Visa alla uppdrag för Tom Hedrup
Anette Hellström (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
E-post: anette.hellstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Anette Hellström
Christoffer Hökmark (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Visa alla uppdrag för Christoffer Hökmark
Anna König Jerlmyr (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-508 29 380
Visa alla uppdrag för Anna König Jerlmyr
Fritz Lennaárd (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: fritz@lennaard.se
Visa alla uppdrag för Fritz Lennaárd
Therese Lindström (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: therese.lindstroem@gmail.com
Visa alla uppdrag för Therese Lindström
Kristina Lutz (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 070 312 61 24
E-post: kristina.lutz@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Kristina Lutz
Jonas Nilsson (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Chef Public Affairs
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-3590634
E-post: jonas.nilsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jonas Nilsson
Johan Nilsson (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
fil.mag.
Valkrets: Västra Söderort
E-post: johan.nilsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Johan Nilsson
Johan Paccamonti (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: johan.paccamonti@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Johan Paccamonti
Dennis Wedin (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Oppositionsborgarråd
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 08-508 29 130
E-post: dennis.wedin@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Dennis Wedin
Hanna Werner (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: hanna.werner@live.se
Visa alla uppdrag för Hanna Werner
Sophia Granswed Baat (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Egenföretagare
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 070-73 70 275
E-post: sophia.granswed@gmail.com
Visa alla uppdrag för Sophia Granswed Baat
Andrea Hedin (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Oppositionsborgarråd
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: andrea.hedin@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Andrea Hedin
Henrik Sjölander (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 070-643 33 07
E-post: henrik.k.sjolander@gmail.com
Visa alla uppdrag för Henrik Sjölander
Lou-Ann Wejke Norberg (M)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: louann.wejke@gmail.com
Visa alla uppdrag för Lou-Ann Wejke Norberg
Anders Edin (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: anders.edin@sd.se
Visa alla uppdrag för Anders Edin
Tapani Juntunen (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 073-964 32 84
E-post: tapani1973juntunen@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Tapani Juntunen
Gabriel Kroon (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Gruppledare
Valkrets: Östra Söderort
Stadshuset
105 35
Stockholm
Visa alla uppdrag för Gabriel Kroon
Julian Kroon (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: julian.kroon@sd.se
Visa alla uppdrag för Julian Kroon
Sergej Salnikov (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: Sergej.Salnikov@sd.se
Visa alla uppdrag för Sergej Salnikov
Leif Söderström (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Ingenjör
Valkrets: Västra Söderort
E-post: leif.soderstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Leif Söderström
Emelie Wassermann (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: emelie.wassermann@sd.se
Visa alla uppdrag för Emelie Wassermann
Linnéa Vinge (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Vice gruppledare
Valkrets: Östra Söderort
E-post: linnea.vinge@sd.se
Visa alla uppdrag för Linnéa Vinge
Liliane Åkerlund (SD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Visa alla uppdrag för Liliane Åkerlund
Anne-Lie Elfvén (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: anne-lie.elfven@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Anne-Lie Elfvén
Rasmus Jonlund (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
kommunikationschef
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: rasmus.jonlund@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Rasmus Jonlund
Jan Jönsson (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Oppositionsborgarråd
Valkrets: Västra Söderort
E-post: jan.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jan Jönsson
Björn Ljung (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
affärsutvecklingschef, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag för Björn Ljung
Åsa Nilsson Söderström (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Projektledare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: asa.n.soderstrom@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Åsa Nilsson Söderström
Isabel Smedberg-Palmqvist (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
jurist, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: Isabel.smedberg-palmqvist@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Isabel Smedberg-Palmqvist
Sara Svanström (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: svanstrom.sara@gmail.com
Visa alla uppdrag för Sara Svanström
Christina Tufvesson (L)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Jur.kand.
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: Christina.Tufvesson@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Christina Tufvesson
Ismail Ali (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: ismail.alinur1@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ismail Ali
Karin Ernlund (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Karin Ernlund
Ashna Ibrahim (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: ashna.ibrahim@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Ashna Ibrahim
Kristin Jacobsson (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Politiskt sakkunnig
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: kristin.jacobsson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Kristin Jacobsson
Svante Linusson (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Professor
Valkrets: Västra Söderort
E-post: svante.linusson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Svante Linusson
Jonas Naddebo (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: jonas.naddebo@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Jonas Naddebo
Claes Nyberg (C)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: claes.nyberg@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Claes Nyberg
Michaela Hollis (KD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Kanslichef
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: michaela.hollis@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Michaela Hollis
Aron Modig (KD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Ekonom
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: aron.modig@gmail.com
Visa alla uppdrag för Aron Modig
Erik Slottner (KD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Erik Slottner
Nike Örbrink (KD)
Ledamot
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: nike@kdu.se
Visa alla uppdrag för Nike Örbrink
Frida Bengtsson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: fridabengtsson@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Frida Bengtsson
Emil Bustos (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: emil.m.bustos@gmail.com
Visa alla uppdrag för Emil Bustos
Curre Hansson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 0768-265053
E-post: tis.hansson@gmail.com
Visa alla uppdrag för Curre Hansson
Bo Hansson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Mediatekniker
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 0706496431
E-post: sossebosse@telia.com
Visa alla uppdrag för Bo Hansson
Oscar Karlsson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Visa alla uppdrag för Oscar Karlsson
Britten Lagerkvist Tranströmer (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 076-2082236
E-post: britten.lagerkvist.transtromer@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Britten Lagerkvist Tranströmer
Jimmy Lindgren (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Tidningsbud
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-738 65 24
E-post: jimmylindgren238@gmail.com
Visa alla uppdrag för Jimmy Lindgren
Berit Nyberg (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Grafisk formgivare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 073-977 20 19
E-post: berit@datagrunden.com
Visa alla uppdrag för Berit Nyberg
Emma Ulrika Palm (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Visa alla uppdrag för Emma Ulrika Palm
Fredrik Pettersson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: pettersson-fredrik@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Fredrik Pettersson
Felicia Schartner Giertta (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Visa alla uppdrag för Felicia Schartner Giertta
Carolina Sinisalo (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Visa alla uppdrag för Carolina Sinisalo
Bjarne Snis Sigtryggsson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
E-post: bjarne.snissigtryggsson@gmail.com
Visa alla uppdrag för Bjarne Snis Sigtryggsson
Emelie Stark (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: Ingenjör
E-post: emelie.rohan.stark@gmail.com
Visa alla uppdrag för Emelie Stark
Mikaela Wedin (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
E-post: wedinmikaela@gmail.com
Visa alla uppdrag för Mikaela Wedin
Ellen William-Olsson (S)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
Visa alla uppdrag för Ellen William-Olsson
Henric Börefelt Axell (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Visa alla uppdrag för Henric Börefelt Axell
Hanna Egeltoft (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Ledamot
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: hanna.egeltoft@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Hanna Egeltoft
Thomas Ehrnström (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 0705476720
Visa alla uppdrag för Thomas Ehrnström
Cecilia Herrström (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort, Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Visa alla uppdrag för Cecilia Herrström
Ann Karlsson (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: ann.vansterpartiet@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ann Karlsson
Marre Mayr (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 076 12 18 180
E-post: marre.mayr@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Marre Mayr
Daniel Nilsson Brodén (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: daniel.nilsson-broden@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag för Daniel Nilsson Brodén
Rikard Warlenius (V)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Bromma-Kungsholmen, Södermalm-Enskede, Yttre Västerort, Västra Söderort, Östra Söderort
Mobil: 0739909900
E-post: rikard.warlenius@gmail.com
Visa alla uppdrag för Rikard Warlenius
Aida Badeli (MP)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort
E-post: aida.badeli@mp.se
Visa alla uppdrag för Aida Badeli
Felix König (MP)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Fil. mag.
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Bromma-Kungsholmen, Södermalm-Enskede, Östra Söderort, Västra Söderort
E-post: felix.konig@gmail.com
Visa alla uppdrag för Felix König
Magnus Runsten (MP)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort, Östra Söderort, Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 070-8914601
E-post: magnus.runsten@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Magnus Runsten
Johan Brege (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 073-677 23 97
E-post: jbrege@outlook.com
Visa alla uppdrag för Johan Brege
Roslana Cederhage (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Statsvetare
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: roslana.cederhage@moderaterna.se
Visa alla uppdrag för Roslana Cederhage
Torbjörn Erbe (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
IT Konsult
Valkrets: Västra Söderort
E-post: torbjorn.erbe@moderaterna.blog
Visa alla uppdrag för Torbjörn Erbe
Yvonne Fernell-Ingelström (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
socionom, kommunfullm, ersättare
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 0725-666 897
E-post: yvonne.ingelstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag för Yvonne Fernell-Ingelström
Peter Jönsson (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Civilekonom
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: peter.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Peter Jönsson
Theréz Randquist (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: tx4paws@gmail.com
Visa alla uppdrag för Theréz Randquist
Per Rosencrantz (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: per.rosencrantz@gmail.com
Visa alla uppdrag för Per Rosencrantz
Aleks Sakala (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
IT Projektledare
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 0705-22 43 45
E-post: aleks.sakala@gmail.com
Visa alla uppdrag för Aleks Sakala
Albin Ström (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Västra Söderort
Telefon: 0761710209
E-post: Stromalbin@gmail.com
Visa alla uppdrag för Albin Ström
Henrik Virro (M)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
Visa alla uppdrag för Henrik Virro
Max Almflod (SD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: max.almflod@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Max Almflod
Ann-Christine Carlberg (SD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: +46761443773
E-post: acarlberg944@gmail.com
Visa alla uppdrag för Ann-Christine Carlberg
Anders Lindman (SD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: anders.lindman@sd.se
Visa alla uppdrag för Anders Lindman
Åke Nordström (SD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: nordstrom.ake@telia.com
Visa alla uppdrag för Åke Nordström
Ismo Pato (SD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: ismo.ilari.pato@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Ismo Pato
Said Abdu (L)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Civilekonom
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: said.abdu@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Said Abdu
Emilie Fors (L)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Ekonom
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: emilie.fors@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Emilie Fors
Joar Forssell (L)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: joar.forssell@gmail.com
Visa alla uppdrag för Joar Forssell
Christoffer Heimbrand (L)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Jurist
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 0735178833
E-post: christoffer.heimbrand@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för Christoffer Heimbrand
André Nilsson (L)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Ekonom
Valkrets: Östra Söderort
E-post: andre.nilsson@liberalerna.se
Visa alla uppdrag för André Nilsson
Hanna Wistrand (L)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: johanna.wistrand@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Hanna Wistrand
Patrick Amofah (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
Visa alla uppdrag för Patrick Amofah
Markus Berensson (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: markus.berensson@gmail.com
Visa alla uppdrag för Markus Berensson
Linn Bessner (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort, Östra Söderort, Västra Söderort, Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: linn.bessner@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Linn Bessner
Daniel Dudek (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Rekryteringskonsult
Valkrets: Västra Söderort
E-post: daniel.dudek@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Daniel Dudek
Hamid Ershad Sarabi (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Östra Söderort
E-post: hamid.ershad@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Hamid Ershad Sarabi
Frank Hojem (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Visa alla uppdrag för Frank Hojem
Johan Kling (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Telefon: 0850824011
E-post: johan.kling@stockholm.se
Visa alla uppdrag för Johan Kling
Marcus Wangel (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Fil. Dr
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: marcus.wangel@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Marcus Wangel
Thomas Wihlman (C)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
M.Sc, Ph.D, Kulturjournalist
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: thomas.wihlman@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag för Thomas Wihlman
Evin Badrniya (KD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: evinbdr@outlook.com
Visa alla uppdrag för Evin Badrniya
Maurice Forslund (KD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: maurice.forslund@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Maurice Forslund
Anton Roos (KD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Ersättare i Stadsdelsnämnden Skärholmen
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: anton.roos95@hotmail.com
Visa alla uppdrag för Anton Roos
Mikael Valier (KD)
Ersättare
2022-10-15 — 2026-10-14
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: valier@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag för Mikael Valier