Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2018-10-15 - 2022-10-14
Visa för datum
(Sökning kan endast göras fr o m mandatperioden start för allmänna val 2010-10-15.)

Ordförande
2018-10-15 -- 2022-10-14
Cecilia Brinck (M)
redaktör, kommunfullm, borgarråd
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 49
E-post: cecilia.brinck@stockholm.se
Visa alla uppdrag

1:e vice ordförande
2018-10-15 -- 2022-10-14
Rana Carlstedt (S)
Sjuksköterska
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 104
Telefon: 076-122 92 81
E-post: rana.carlstedt@stockholm.se
Visa alla uppdrag

2:e vice ordförande
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ann-Katrin Åslund (L)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 50
E-post: annkatrin.aslund@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anna Cederschiöld (M)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 72
E-post: anna.cederschiold.stuart@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Yvonne Fernell-Ingelström (M)
socionom, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 10
Mobil: 0725-666 897
E-post: yvonne.ingelstrom@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Sophia Granswed Baat (M)
Egenföretagare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 33
Mobil: 070-73 70 275
E-post: sophia.granswed@gmail.com, info@sophiagranswed.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ulla Hamilton (M)
Kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 11
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Tom Hedrup (M)
Egen Företagare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 73
Telefon: 08-599 94 715
Mobil: 073-256 41 32
E-post: tom@carbzone.se, tom@carbzone.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anette Hellström (M)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 71
E-post: anetteprojekt@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Börje Häggman (M)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 70
E-post: borje.haggman@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Christoffer Järkeborn (M)
Kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 13
Mobil: 0709-95 15 67
E-post: christoffer.jarkeborn@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Peter Jönsson (M)
Civilekonom
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 12
E-post: peter.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anna König Jerlmyr (M)
borgarråd
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 6
E-post: anna.konig.jerlmyr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Joakim Larsson (M)
borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 5
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 508 29 077
E-post: joakim.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Fritz Lennaárd (M)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 74
E-post: fritz.lennaard@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Kristina Lutz (M)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 35
Mobil: 070-312 61 24
E-post: kristina.lutz@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Johan Nilsson (M)
fil.mag.
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 67
E-post: johan.nilsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Johan Paccamonti (M)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 68
Mobil: 0733-720496
E-post: johan.andreasson@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jennyfer Redin (M)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 69
Mobil: 073-621 20 02
E-post: jennyfer.redin@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Eva Solberg (M)
utbildningskonsult
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 75
E-post: eva.solberg@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Andrea Ström (M)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 34
E-post: andrea.strom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Bo Sundin (M)
ingenjör
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 66
Mobil: 070-778 49 70
E-post: bo.sundin@one.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lars Svärd (M)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 32
Telefon: 0730-70 10 30
E-post: lars.svard@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Dennis Wedin (M)
Borgarråd, kommunfullmäktige
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 4
Telefon: 08-508 29 130
E-post: dennis.wedin@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lotta Edholm (L)
borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 17
Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: lotta.edholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anne-Lie Elfvén (L)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 41
E-post: anne-lie.elfven@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Daniele Fava (L)
Gymnasielärare
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 76
Mobil: 073-623 48 51
E-post: daniel.fava@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Emilie Fors (L)
Ordförande Liberalerna Norrmalm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 78
E-post: emilie.fors@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Hanna Gerdes (L)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 77
E-post: hanna.gerdes@folkpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jan Jönsson (L)
Socialborgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 18
E-post: jan.jonsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Björn Ljung (L)
affärsutvecklingschef, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 16
E-post: bjorn@ljungconsulting.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Patrik Silverudd (L)
Public affairschef
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 39
Mobil: 070-614 42 29
E-post: patrik.silverudd@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Isabel Smedberg Palmqvist (L)
jurist, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 40
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Martin Hansson (MP)
Intern gruppledare
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 86
Mobil: 0739-30 66 14
E-post: martin.g.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Daniel Helldén (MP)
Borgarråd
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 48
MP-kansliet, Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
E-post: daniel.hellden@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anders Lindell (MP)
Gruppledare idrottsnämnden
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 84
Mobil: 073-700 96 67
E-post: anders.s.lindell@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Åsa Lindhagen (MP)
kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 46
E-post: asa.lindhagen@riksdagen.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Katarina Luhr (MP)
Borgarråd, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 47
Mobil: 076-1229640
E-post: Katarina.Luhr@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ahmed Abdulahi Mohamed (MP)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 82
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Cecilia Obermüller (MP)
miljöutredare
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 83
Mobil: 0761206013
E-post: cecilia.obermuller@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Elin Olsson (MP)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 85
Telefon: 08-508 29 643
E-post: elin.olsson@mp.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lorentz Tovatt (MP)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 81
Mobil: 076-1870767
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Karin Ernlund (C)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 20
E-post: karin.ernlund@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Johan Fälldin (C)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 42
E-post: johan.falldin@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Kristin Jacobsson (C)
Politiskt sakkunnig
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 80
E-post: kristin.jacobsson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Fredrik Lindstål (C)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 45
Mobil: 0707-91 37 28
E-post: fredrik.lindstal@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jonas Naddebo (C)
kommunfullmkommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 19
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Claes Nyberg (C)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 79
E-post: claes.nyberg@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Banar Sabet (C)
Företagare och Social Entreprenör
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 44
Mobil: 0731439731
E-post: banar.sabet@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Susanne Wicklund (C)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 43
E-post: susanne.wicklund@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Christian Carlsson (KD)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 36
Mobil: 0768-93 71 55
E-post: christian.carlsson@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Michaela Hollis (KD)
Kanslichef
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 14
E-post: michaela.hollis@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Sofia Modigh (KD)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 37
Telefon: Verksamhetschef SKOOPI
Mobil: 0766276760
E-post: sofia.modigh@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Erik Slottner (KD)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 15
Stadshuset, KD-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: erik.slottner@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mikael Valier (KD)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 38
E-post: mikael.valier@kristdemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Nassir Abdullahi Ali (S)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 56
E-post: nassir.abdullahi@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Linda Agetoft (S)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 99
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Olle Burell (S)
borgarråd
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 24
S-kansliet Stadshuset
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-508 29 243
E-post: olle.burell@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ingela Edlund (S)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 58
Telefon: 087914218
E-post: Sosseingela@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Inger Edvardsson (S)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 60
E-post: inger.edvardsson@icloud.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Claes Elmgren (S)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 54
E-post: claes.elmgren@telia.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Karin Gustafsson (S)
stud
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 25
Inga pappersutskick
-
-
E-post: karin.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anders Göransson (S)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 53
Mobil: 076 - 844 87 88
E-post: anders_goransson@telia.com, aa74788@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Stefan Hansson (S)
Biträdande Finansborgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 52
Stadshuset/Finansroteln
10535
Stockholm
Telefon: 08-50829000
E-post: stefan.l.hansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Alexander Lindholm (S)
Ombudsman
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 101
Mobil: 0702994142
E-post: alexander.lindholm@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Åsa Odin Ekman (S)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 59
E-post: odinekman@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Salar Rashid (S)
Ledamot av kommunfullmäktige
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 51
Mobil: 0761229283
E-post: salar.rashid@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Suleiman Said (S)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 57
E-post: s.said.soc@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ulla Sjöbergh (S)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 100
E-post: ulla.sjobergh@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Johan Sjölander (S)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 103
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Margareta Stavling (S)
PA-konsult
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 55
Mobil: 076-803 20 99
E-post: margareta.stavling@telia.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jan Valeskog (S)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 22
Stadshuset/Finansroteln
10535
Stockholm
Telefon: 08-508 29 000
E-post: jan.valeskog@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ulf Walther (S)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 102
Mobil: 0761214985
E-post: ulf.walther@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Karin Wanngård (S)
Gruppledare, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 21
Stadshuset, S-kansliet
105 35
STOCKHOLM
E-post: karin.wanngard@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Arvid Vikman (S)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 98
Mobil: 070-9945512
E-post: arvid.vikman@stockholm.se, arvidvikman@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Emilia Bjuggren (S)
Borgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 23
Rotel III Stadshuset, 3 tr
105 35
STOCKHOLM
Telefon: 08-50829085
E-post: emilia.bjuggren@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mirja Räihä (S)
undersköterska, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 26
Mobil: 073-5553074
E-post: mirja.raiha@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Torun Boucher (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 7
Telefon: 08-508 29 121
Mobil: 076-1229121
E-post: torun.boucher@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-30 -- 2022-10-14
Lars Bäck (V)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 61
Mobil: 073 444 19 84
E-post: lars.back@yahoo.co.uk, lars.back@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Tobias Johansson (V)
Livsmedelsinspektör och kommunalpolitiker
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 29
E-post: tobias.pa.johansson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Tina Kratz (V)
Konstpedagog
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 30
E-post: kristina.kratz@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Clara Lindblom (V)
Borgarråd
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 9
Mobil: 0761-22 91 13
E-post: clara.lindblom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Maria Ljuslin (V)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 64
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Alexandra Mattsson Åkerström (V)
Gruppledare
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 31
Telefon: 08 508 291 65
Mobil: 0761229165
E-post: alexandra.mattsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Arvand Mirsafian (V)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 63
E-post: arvand.mirsafian@outlook.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Robert Mjörnberg (V)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 28
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Rashid Mohammed (V)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 65
Mobil: 0708614533
E-post: rashid.mohamed@yahoo.se, rashid.abdi.mohammed@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-30 -- 2022-10-14
Rose-Marie Gabriella Rooth (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 62
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Sara Stenudd (V)
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 27
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Rikard Warlenius (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 8
Mobil: 0739909900
E-post: rikard.warlenius@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Felix Byström (SD)
Vice gruppledare
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 91
E-post: felix.bystrom@sd.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Joakim Hedelin (SD)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Plats i Rådsalen: 94
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Bengt Herke (SD)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 95
E-post: bengtivan.herke@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Björn Larsson (SD)
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 92
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jeanette Malmström (SD)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Plats i Rådsalen: 93
E-post: Jeanette.malmstrom@sd.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Peter Wallmark (SD)
Valkrets: Yttre Västerort
Plats i Rådsalen: 89
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Martin Westmont (SD)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 88
E-post: martin.westmont@sverigedemokraterna.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Linnéa Vinge (SD)
Gruppsekreterare
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 90
E-post: linnea.vinge@sd.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Sissela Nordling Blanco (Fi)
Valkrets: Östra Söderort
Plats i Rådsalen: 107
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lisa Palm (Fi)
Ersättare
Valkrets: Södermalm-Enskede
Plats i Rådsalen: 105
E-post: lisa.palm@feministisktinitiativ.se
Visa alla uppdrag

Ledamot
2018-10-15 -- 2022-10-14
Anna Rantala Bonnier (Fi)
socionom
Valkrets: Västra Söderort
Plats i Rådsalen: 106
E-post: anna.bonnier@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Bo Arkelsten (M)
kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort
Mobil: 070 609 09 42
E-post: bo.arkelsten@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Torbjörn Erbe (M)
IT Konsult
Valkrets: Västra Söderort
E-post: torbjorn.erbe@moderaterna.blog
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Petra Gardos Ek (M)
Jurist
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 070-598 93 95
E-post: pgardos72@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Berthold Gustavsson (M)
kriminalinspektör, kommunfullm
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 070-583 49 30
E-post: berthold.gustavsson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lars Jilmstad (M)
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 070-345 64 36
E-post: lars.jilmstad@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jonas Nilsson (M)
chef Public Affairs/SJ, kommunfullm
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-3590634
E-post: jonas.nilsson@sj.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ole-Jörgen Persson (M)
Politisk sekreterare
Valkrets: Yttre Västerort
Telefon: 0738-404065
Mobil: 0738-404065
E-post: olejorgen.persson@moderaterna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Johanna Sjö (M)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 070-866 71 66
E-post: johanna.sjo@moderat.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Filip Solsjö (M)
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: filip.solsjo@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jan Tigerström (M)
jur kand, kommunfullm
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: jan.tigerstrom@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lou-Ann Wejke-Norberg (M)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 0736544447
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Peter Backlund (L)
lärare
Valkrets: Södermalm-Enskede
Mobil: 070-322 44 14
E-post: peter.backlund@botkyrka.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Abit Dundar (L)
socionom
Valkrets: Västra Söderort
Mobil: 076-129 07 14
E-post: abit.dundar@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mats Hasselgren (L)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
E-post: mats.hasselgren@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Rasmus Jonlund (L)
kommunikationschef
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: rasmus.jonlund@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Christoffer Jönsson (L)
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: christoffer.jonsson@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jessica Sjönell (L)
Valkrets: Östra Söderort
E-post: jessica.sjonell@liberalerna.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-11-20 -- 2022-10-14
Ewa Larsson (MP)
samhällsvetare, kommunfullm
Valkrets: Yttre Västerort, Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort
Telefon: 08 508 150 20
E-post: ewa.e.larsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mariana Moreira Duarte (MP)
Intern gruppledare
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 076 12 29 646
E-post: mariana.moreira.duarte@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-11-20 -- 2022-10-14
Tiemon Okojevoh (MP)
Politisk sekreterare
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: tiemon.oko@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lennart Tonell (MP)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 073-98 98 008
E-post: lennart.tonell@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Nila Vikhe Patil (MP)
Civilekonom
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 070-076 69 99
E-post: nila.vikhe.patil@mp.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Linn Bessner (C)
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: linn.bessner@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Gunnar Fagerström Caperius (C)
Valkrets: Östra Söderort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Isak Kupersmidt (C)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
John Kåberg (C)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: john.kaberg@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Elin Larsson (C)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: Elin.Larsson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Christina Peterson (C)
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: christina.peterson@centerpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Johan Vesterlund (C)
Valkrets: Västra Söderort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ulf Lönnberg (KD)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: ulf.loennberg@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Ofelia Namazova (KD)
Ersättare i Kommunfullmäktige
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: ofelianamazova@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Nike Örbrink (KD)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Västra Söderort, Yttre Västerort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Elisabet Carlsson (S)
Valkrets: Yttre Västerort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mattias Eriksson (S)
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: j.mattias.eriksson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lisa Gustafsson (S)
Valkrets: Södermalm-Enskede
E-post: lisa.marie.gustafsson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Åsa Janlöv (S)
Valkrets: Västra Söderort
E-post: asajanlov@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Stefan Johansson (S)
Valkrets: Västra Söderort
Telefon: 0702338916
E-post: stefan.l.johansson@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Karin Lekberg (S)
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 0704 80 27 34
E-post: karin@lekberg.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Bengt Ohlsson (S)
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: bengttohlsson@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Fredrik Pettersson (S)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
Mobil: 072-2450163
E-post: pettersson-fredrik@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Stian Raneke (S)
Valkrets: Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
Mobil: 070-3736986
E-post: stian.raneke@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Eva Risberg (S)
Valkrets: Bromma-Kungsholmen
E-post: evarisberg04@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Suhur Salahyusuf (S)
Valkrets: Östra Söderort
E-post: suhur.salahyusuf@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Maria-Elsa Salvo (S)
Valkrets: Yttre Västerort
E-post: melsa.salvo@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Lars Sundberg (S)
Pensionär
Valkrets: Östra Söderort
Mobil: 0702737989
E-post: sundberglars@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Rodrigo Arce Oliver (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 0709188610
E-post: rodrigo.arce@vansterpartiet.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-30 -- 2022-10-14
Gerardo Berrios (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Cecilia Herrström (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Hassan Jama (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 0727423458
E-post: hassan.jama@stockholm.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Alva Holm Katsoulis (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-30 -- 2022-10-14
Maria Mustonen (V)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 072 553 88 58
E-post: mariamuston@gmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Jessica Nilsson (V)
Kanslichef (V) SLL
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 0704827566
E-post: jesnil1@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mads Lundgaard (SD)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 070-648 77 46
E-post: madslundgaard@hotmail.com
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Cecilia Risberg (SD)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Mona Wallsén (SD)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
Mobil: 072-0306314
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Tove Wiberg (SD)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Bromma-Kungsholmen, Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan, Östra Söderort, Västra Söderort, Yttre Västerort
E-post: tove.wiberg@sd.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Maria Jansson (Fi)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Östra Söderort, Västra Söderort
E-post: maria.jansson@feministisktinitiativ.se
Visa alla uppdrag

Ersättare
2018-10-15 -- 2022-10-14
Madeleine Kaharascho Fridh (Fi)
Valkrets: Södermalm-Enskede, Östra Söderort, Västra Söderort
Visa alla uppdrag